Znakomity debiut Artura Sobiecha w Super Lig! O takim starcie mógł tylko marzyć

Artur Sobiech zdobył bramkę dla Fatiha Karagumruk w premierowym występie w Super Lig, a beniaminek pokonał Yeni Malatyaspor aż 3:0 w 1. kolejce tureckiej ekstraklasy.

Artur Sobiech w styczniu 2020 roku niespodziewanie przeszedł z Lechii Gdańsk do Fatih Karagumruk SK, tureckiego drugoligowca. 29-letni napastnik podpisał półtoraroczny kontrakt z nowym klubem. Jego pobyt w nowym zespole układa się znakomicie. Beniaminek w sezonie 2019/20 wywalczył awans do najwyższej klasy rozgrywkowej, a 30-latek miał w nim spory udział, trafiając siedem razy do siatki w 17 meczach.

Świetny debiut Sobiecha w Super Lig. Beniaminek rozbił rywala

Po awansie do Super Lig beniaminek zmierzył się w 1. kolejce z Yeni Malatyasporem i odniósł przekonującą wygraną 3:0. Już w 4. minucie pierwszego gola strzelił Ervin Zukanović. W 55. minucie Artur Sobiech podwyższył na 2:0, idealnie dokładając nogę do piłki dośrodkowanej z prawej strony. Wynik spotkania ustalił Erik Sabo pewnym strzałem z rzutu karnego w drugiej połowie meczu. Fatih Karagumruk w kolejnym spotkaniu zmierzy się na wyjeździe z Gaziantep FK.

Debiutanckiego gola Sobiecha w Super Lig można zobaczyć tutaj.

Artur Sobiech grał w Lechii Gdańsk od sierpnia 2018 roku. Do Gdańska trafił z SV Darmstadt 98. W barwach Lechii rozegrał 53 mecze, strzelił 16 goli i miał 8 asyst. To on strzelił zwycięskiego gola w finale Pucharu Polski w 2019 roku. W swojej karierze Sobiech grał w Ruchu Chorzów, Polonii Warszawa, Hannoverze 96, SV Darmstadt 98 i Lechii Gdańsk.