Astronomiczna oferta dla Mesuta Oezila. "Chcemy uczynić cię nowym księciem"

Saudyjski klub Al-Nassr chce sprowadzić Mesuta Oezila i proponuje mu astronomiczne zarobki w wysokości 17 mln euro rocznie - donosi turecka gazeta sportowa "Fanatik".
Zobacz wideo FA Cup. Arsenal - Chelsea 2:1. Skrót meczu [ELEVEN SPORTS]

Mesul Oezil odgrywa obecnie marginalną rolę w Arsenalu. W sezonie 2019/20 wystąpił w zaledwie 18 z 38 spotkań Premier League. Ostatni raz na boisku pojawił się 7 marca. Po wznowieniu ligi angielskiej podczas pandemii koronawirusa szkoleniowiec Arsenalu Mikel Arteta już ani razu nie skorzystał z byłego reprezentanta Niemiec.

Tureckie media: Saudyjski klub chce sprowadzić Mesuta Oezila. Ma dla niego kosmiczną ofertę

"Fanatik" donosi, że Mesut Oezil może jeszcze w 2020 roku zmienić klub. Al-Nassr, klub z Arabii Saudyjskiej jest gotowy sprowadzić 31-latka i zaoferować mu kosmiczny kontrakt wynoszący niemal 17 milionów euro rocznie! 

Obecna umowa Oezila z Arsenalem jest ważna do końca czerwca 2021 roku. Saudyjski klub chciałby, aby Oezil dołączył do niego jeszcze podczas trwającego okna transferowego. Jeśli nie udałoby się teraz, to za rok, gdy wygaśnie jego kontrakt z Kanonierami. Władze Al-Nassr, który obecnie zajmuje drugie miejsce w lidze i ma stratę sześciu punktów do Al-Hilal FC, obiecały Oezilowi, że zrobią wszystko, aby grał w Arabii Saudyjskiej. - Chcemy uczynić cię nowym księciem Arabii Saudyjskiej. I nie oszczędzamy na tym - możemy przeczytać w tureckich mediach.

Z drugiej strony jest mało prawdopodobne, aby Oezil zmienił klub tego lata. Arsenal od dawna chce pozbyć się najlepiej zarabiającego zawodnika,  ale były reprezentant Niemiec wielokrotnie podkreślał, że chce zostać w Londynie i wypełnić umowę. - Zostanę tutaj do ostatniego dnia kontraktu - powiedział Oezil w "The Athletic”. 

Oezil gra w Arsenalu w 2013 roku, kiedy został sprowadzony z Realu Madryt. W Premier League w sumie wystąpił w 184 meczach, zdobywając w nich 33 bramki i zaliczając 58 asyst.

Przeczytaj także:

Więcej o: