Xavi poinformował, że ma koronawirusa. "Dziękuję władzom ligi katarskiej za wszelkie środki"

Xavi poinformował, że ma koronawirusa. - Kilka dni temu uzyskałem pozytywny wynik na obecność Covid-19. Na szczęście czuję się doskonale, ale postępując zgodnie z protokołem, pozostanę odizolowany, dopóki nie pokonam wirusa - napisał Hiszpan na swoim koncie w mediach społecznościowych.

Aktualnie trener Al Sadd i legenda FC Barcelony, przekazał wiadomość za pośrednictwem Instagrama. 

Zobacz wideo Lionel Messi ma dość! "Nie chce być workiem treningowym

Xavi: Czuję się doskonale 

- Dzisiaj nie będę mógł towarzyszyć mojej drużynie w powrocie do oficjalnych rozgrywek. David Prats zajmie moje miejsce jako szef zespołu technicznego. Kilka dni temu uzyskałem pozytywny wynik na obecność koronawirusa. Na szczęście czuję się doskonale, ale postępując zgodnie z protokołem, pozostanę odizolowany, dopóki nie pokonam wirusa. Jeśli pozwolą mi na to służby medyczne, będę bardziej niż kiedykolwiek zaangażowany w codzienną pracę. Dziękuję wszystkim władzom, szczególnie tym odpowiedzialnym za ligę katarską za zapewnienie wszelkich środków wczesnego wykrywania, które zapobiegną dalszym infekcjom i zapewnią kontynuowanie rozgrywek - napisał Xavi na Instagramie.

 

Al-Sadd, po roku współpracy przedłużył kontrakt z 40-letnim Hiszpanem do 30 czerwca 2021 roku. Światowe media spekulują już od wielu tygodni, że Xavi zostanie w niedalekiej przyszłości trenerem FC Barcelony. Były pomocnik może to zrobić w dowolnym momencie, ponieważ w umowie z katarskim klubem widnieje zapis, o rozwiązaniu kontraktu, w przypadku przejęcia Blaugrany.

Po 17. kolejkach Al-Sadd zajmuje 3. miejsce w lidze katarskiej, tracąc 10 punktów do lidera, zespołu Al-Duhail i dziewięć do drugiego, Al-Rayyan.

Przeczytaj także:

Więcej o: