Mocne słowa o odwołaniu Złotej Piłki. "Absurdalnie wysoki poziom Lewandowskiego"

Marcel Reif, ekspert stacji "Sport1", stwierdził, że odwołanie gali "Złotej Piłki" jest kompletnie niezrozumiałe. - Irytuje mnie to. To nie jest w porządku. Zdaniem Niemca faworyt był jeden: to Robert Lewandowski.

W poniedziałek "France Football" poinformował, że w tym roku nie odbędzie się gala Złotej Piłki. To pierwszy raz od 1956 roku, gdy nagroda nie zostanie przyznana. - Nie można było zachować sprawiedliwości w przypadku tego honorowego tytułu, w szczególności na poziomie statystycznym, a także przygotowań, ponieważ wszyscy aspirujący do tej nagrody nie mogli rywalizować na równych, uczciwych zasadach, na co wpływ miało przerwanie sezonów wywołane pandemią koronawirusa - czytaliśmy w uzasadnieniu decyzji.

Zobacz wideo "Uderzyło mnie to, co Lewandowski zrobił z rekordem prędkości. Coś wspaniałego, zaskoczył mnie" [SEKCJA PIŁKARSKA #53]

Niemiecki ekspert o anulowaniu gali Złotej Piłki. "Lewandowski to najlepszy środkowy napastnik na świecie"

Decyzja o anulowaniu tegorocznego plebiscytu znalazła spore grono przeciwników. Jednym z nich jest ekspert i komentator "Sport1", Marcel Reif. - Irytuje mnie to. To nie jest w porządku. Tylko dlatego, że Francuzi zakończyli swoją ligę w idiotyczny sposób i dużo wcześniej. To deprecjonuje ten plebiscyt - powiedział na łamach "Bilda".

Szwajcar (zrezygnował z niemieckiego obywatelstwa w 2013 roku) stwierdził, że w tej chwili nie ma na świecie lepszego piłkarza od Roberta Lewandowskiego i to w jego ręce powinna trafić Złota Piłka. - Od wielu lat uważam, że jest najlepszym środkowym napastnikiem. Od tego czasu stał się jeszcze lepszy. Teraz gra zespołowo, a dawniej tak nie było. Czasami trudno było na to patrzeć. To, co może cieszyć, to fakt, że pomimo tego, że zdobywa gole i asystuje, to jego statystyki bramkowe są na absurdalnie wysokim poziomie. Lewandowski to kompletny i wyjątkowy napastnik - dodał Reif.

- Ronaldo nawet mimo wieku dobrze prezentował się w Juventusie, ale miał w tym sezonie także słabsze momenty. Natomiast van Dijk był bliski zwycięstwa w poprzednim roku. Liverpool odpadł już z Ligi Mistrzów i to sprawia, że nie miałby szans na wygraną - dodał Reif.

Przeczytaj także:

Więcej o: