Tak się strzela! Reprezentant Polski dobił rywala. Efektowne zwycięstwo [WIDEO]

Debiutanckie trafienie Damiana Szymańskiego dla AEK Ateny. Swojego pierwszego gola w lidze greckiej 25-latek zdobył w 84. minucie meczu z Arisem Saloniki. AEK wygrał 4:1.

Damian Szymański w meczu 33. kolejki greckiej ekstraklasy pojawił się na boisku dopiero w 73. minucie. Po jedenastu minutach gry 25-letni pomocnik wpisał się na listę strzelców, wykorzystując mocne podanie Paulinho i zmieniając tor lotu piłki. Było to pierwsze trafienie Polaka w bieżącym sezonie. AEK Ateny wygrał ostatecznie 4:1 z Aris Saloniki.

Damian Szymański z debiutanckim golem. Wciąż trwa walka o europejskie puchary

AEK Ateny zajmuje obecnie drugie miejsce w grupie mistrzowskiego greckiej ekstraklasy, mając dwa punkty przewagi nad PAOK-iem Saloniki. Mistrzostwo kraju już w ostatniej kolejce zapewnił sobie Olympiakos Pireus, który wyprzedził resztę stawki o dwadzieścia punktów.

Nowy klub Damiana Szymańskiego wciąż walczy natomiast o udział w kwalifikacjach Ligi Mistrzów. W osiągnięciu tego celu kluczowa będzie następna i jednocześnie ostatnia kolejka Super League 1, w której AEK potrzebuje zwycięstwa.

25-letni pomocnik w swojej karierze grał dla GKS-u Bełchatów, Wisły Płock czy Achmatu Grozny, gdzie trafił na początku ubiegłego roku. Do AEK-u Ateny przeszedł w ramach wypożyczenia w styczniu 2020 roku, dopiero w czerwcu władze greckiego klubu zdecydowały się na definitywny transfer. Łącznie za Damiana Szymańskiego zapłacono 1,3 mln euro. W bieżącym sezonie zagrał w AEK-u 18 meczów, aktualny kontrakt zawodnika obowiązuje do końca czerwca 2024 roku.