Oficjalnie: AEK wykupił reprezentanta Polski! Zapłacił ponad milion euro

Damian Szymański będzie grał dalej w AEK Ateny. Grecki klub postanowił wykupić polskiego piłkarza z Achmata Grozny - poinformowało oficjalne konto zespołu na Twitterze oraz agencja menedżerska Unidos, do której należy zawodnik.

Damian Szymański od stycznia 2020 roku przebywał w zespole z Aten na zasadzie wypożyczenia. W sumie zagrał w 16 spotkaniach we wszystkich rozgrywkach, będąc podstawowym piłkarzem zespołu ze stolicy Grecji.

Zobacz wideo "Uderzyło mnie to, co Lewandowski zrobił z rekordem prędkości. Coś wspaniałego, zaskoczył mnie" [SEKCJA PIŁKARSKA #53]

25-latek po nieudanym epizodzie w Rosji w barwach Achmata Grozny, gdzie bardzo mało grał, postanowił na stałe przenieść się do trzeciego zespołu ligi greckiej (56 pkt). W styczniu ubiegłego roku został sprzedany przez Wisłę Płock do Achmata Grozny za 1,5 miliona euro. 

Grecki klub wykupił Damiana Szymańskiego

AEK  Ateny na swojej oficjalnej stronie na Twitterze poinformował, że Szymański podpisał 4-letni kontrakt. Grecki zespół zapłacił za defensywnego pomocnika 1,3 mln euro. Piłkarz zagrał cztery mecze w reprezentacji Polski. W kadrze zadebiutował we wrześniu 2018 roku w meczu Ligi Narodów z Włochami.

- Bardzo się cieszę, że to zrobiłem i że mogę, teraz spokojnie kontynuować karierę w tak dużym klubie, największym w Grecji. Najważniejsza jest dla mnie ciężka praca i wysiłek, aby się poprawiać z dnia na dzień. Teraz jestem skoncentrowany na mojej grze i obiecuję, że oddam całą duszę za AEK, aby osiągnąć nasze cele z zespołem i pozostać w AEK przez wiele lat. Dziękuję za wszystko - powiedział Damian Szymański w rozmowie z oficjalną stroną klubową.

Klub Polaka zajmuje aktualnie 3. miejsce w tabeli ligi greckiej, mając tylko 3 pkt mniej niż drugi PAOK Saloniki.

Przeczytaj także:

Więcej o: