Nowy klub Arjena Robbena bije rekordy popularności. "Łowcy chwały"

Wznowienie kariery przez Arjena Robbena i podpisanie kontraktu z FC Groningen sprawiło, że kibice holenderskiego zespołu błyskawicznie zaczęli kupować sezonowe karnety na rozgrywki 2020/21. Już 2100 fanów postanowiło je nabyć, co da klubowi ogromny zastrzyk finansowy w czasach panemii koronawirusa.

Dwa dni temu FC Groningen ogłosił, że 36-letni Arjen Robben wznawia karierę i będzie grał w sezonie 2020/21 w holenderskim klubie, którego jest wychowankiem.

Zobacz wideo Wolfsburg - Bayern Monachium 0:4. Robert Lewandowski na 0:3 [ELEVEN SPORTS]

- Pandemia spowodowała kryzys, na którym również ucierpiał mój pierwszy klub. Pomagałem we wszelkich akcjach charytatywnych i wspierających FC Groningen. Zastanawiałem się, co jeszcze mogę zrobić. Rozmawiałem z wieloma osobami, ale urzekła mnie akcja kibiców, którzy wypromowali hasło: "Arjen, podążaj za głosem serca!". Uznałem, że to moja misja, aby pomóc klubowi także na boisku - na razie tyle zdradził 36-latek, dlaczego podpisał kontrakt z klubem.

Masowa sprzedaż karnetów przez FC Groningen

Kibice FC Groningen od razu po zakontraktowaniu Robbena postanowili na masową skalę wykupić sezonowe wejściówki przed rozpoczęciem kolejnego sezonu Eredivisie. Dziennikarz Stefan Bleeker ze stacji radiowej RTV Noord związanej z Groningen, poinformował na swoim koncie w mediach społecznościowych, że już 2100 fanów holenderskiego zespołu nabyło karnety! - Od soboty od godz. 17:00 Teller przybyło 2100 karnetowiczów - napisał na swoim Twitterze. "Łowcy chwały" - napisał jeden z użytkowników pod tweetem dziennikarza.

Przeczytaj także:

Więcej o: