Mauricio Pochettino prowadzi niespodziewane rozmowy z nowym klubem

Portugalskie media informują o pierwszych rozmowach między argentyńskim trenerem, Mauricio Pochettino, a Benfiką Lizbona.

Mauricio Pochettino pozostaje bezrobotny od listopada 2019 roku. Zatrudnieniem Argentyńczyka zainteresowane były m.in. Bayern Monachium, Real Madryt, Manchester United czy Newcastle United. Według portugalskiego dziennika "Record" próbę zakontraktowania trenera podjęła Benfica Lizbona. 

Zobacz wideo "Boję się, że Arkadiusz Milik nie trafi do Juventusu". Jeden gwarant transferu Polaka [SEKCJA PIŁKARSKA #52]

Mauricio Pochettino w Benfice Lizbona? Portugalczycy szukają następcy Bruno Lage 

Między stronami miały się odbyć pierwsze rozmowy dotyczące szczegółów umowy, w ramach której szkoleniowiec miałby zostać zatrudniony. Władze Benfiki Lizbona szukają następcy Bruno Lage, obecnego szkoleniowca zespołu. Po odrzuceniu oferty przez byłego trenera Jorge Jesusa, klub zwrócił się do 48-letniego Argentyńczyka. Benfica wygrała zaledwie jeden z czterech meczów po wznowieniu rozgrywek, przez co ma minimalne szanse na zdobycie mistrzostwa Portugalii - na dwie kolejki przed końcem sezonu ma 64 punkty, o trzy mniej od prowadzącego FC Porto.

Temat swojej przyszłości poruszył sam Mauricio Pochettino. - Moja przyszłość? To pytanie za milion dolarów, które zadaję sobie każdego dnia. Myślę, że najważniejsze jest być gotowym i otwartym, gdy piłka nożna się po mnie upomni - cytuje wypowiedź Mauricio Pochettino, dziennik "Marca".  

Mauricio Pochettino w swojej karierze trenował takie kluby jak Espanyol, Southampton oraz Tottenham Hotspur. W klubie z Londynu spędził najwięcej czasu. Szkoleniowiec jest zeszłorocznym finalistą Ligi Mistrzów (przegrana z Liverpoolem 0:2). Jego miejsce w klubie zajął Portugalczyk, Jose Mourinho

Więcej o: