Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Liga wraca za 10 dni, a aż 18 piłkarzy jest zakażonych koronawirusem

Władze Major League Soccer potwierdziło osiemnaście przypadków zakażeń koronawirusem wśród piłkarzy oraz sześciu pracowników klubów. Łącznie od wznowienia pełnych treningów przetestowano 668 osób.

Od 4 czerwca dwadzieścia sześć klubów MLS wznowiło treningi w pełnym składzie. Zespoły przygotowują się do "MLS is Back Tournament", który ma wyłonić najlepszą drużynę piłkarską w Stanach Zjednoczonych. Przed startem turnieju na Florydzie, władze ligi postanowiły przebadać wszystkich piłkarzy oraz pracowników klubów pod kątem obecności koronawirusa. Współczynnik pozytywnych wyników, wynosi 2,7%.

Zobacz wideo Koronawirus paraliżuje świat sportu. Jakie imprezy odwołano?

MLS przygotowane do wznowienia rozgrywek. Regularne badania w okresie przygotowawczym

Na oficjalnej stronie Major League Soccer poinformowano o przypadkach piłkarzy i pracowników, u których wykryto obecność koronawirusa. Badanie składało się z dwóch etapów. Pierwszy z nich opierał się na wykonaniu dwóch testów PCR w odstępie 24 godzin w ciągu oraz około 72 godzin przed wznowieniem treningów. Drugi polega na przeprowadzaniu testów co 48 godzin. 

Do tej pory w Orlando jest pięć zespołów: San Jose Earthquakes, Orlando City SC, Minnesota United, Columbus Crew SC i FC Dallas. Poinformowano o dwóch przypadkach zakażenia wśród piłkarzy obecnych w hotelu. Rzecznik prasowy odmówił podania danych zawodników, których testy wskazały wynik pozytywny. Wiadomo natomiast, że przebadano 329 osób obecnych na Florydzie. 

Piłkarze oraz pracownicy zostali wysłani na kwarantannę, podczas której liga zapewni dostęp do najlepszej opieki medycznej. Osoby te będą w stałym kontakcie z lekarzami, zaplanowano także regularne badania kontrolne.

Od 30 czerwca władze MLS będą udostępniać wyniki badań na COVID-19 co drugi dzień. Testom poddawani będą wszyscy uczestnicy "MLS is Back Tournament". Pierwsze mecze MLS zaplanowano na 8 lipca, zwycięzca ligi zostanie wyłoniony 11 sierpnia.  

Szczegóły zaplanowanego turnieju można śledzić poniżej: