Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Klub wyrzucił piłkarza za film na Tik Toku. "Kibice na to nie zasługują"

Mirko Antonucci, włoski piłkarz wypożyczony z AS Romy do Vitorii Setubal, został wyrzucony z portugalskiego zespołu za opublikowanie na swoim Tik Toku wideo, na którym po porażce swojej drużyny w lidze z Boavistą 1:3 był w znakomitym nastroju i wygłupiał się razem ze swoją dziewczyną.

Tik Tok staje się coraz bardziej popularnym serwisem, z którego korzystają piłkarze. Na platformę można wstawiać różnego rodzaju filmy, na których można się pochwalić swoimi umiejętnościami tanecznymi. Wśród polskich piłkarzy ostatnio często z Tik Toka korzystał Roberta Lewandowski, zwłaszcza w czasie przerwy w rozgrywkach spowodowanej pandemią koronawirusa.

Zobacz wideo Robert Lewandowski znów tańczy na Tik Toku

Włoski piłkarz wyrzucony z Vitorii Setubal za film na Tik toku

Mirko Antonucci, piłkarz AS Romy wypożyczony do Vitorii Setubal przekonał się, że korzystanie z Tik Toka może sprawić wiele problemów i przyczynić się nawet do rozwiązania kontraktu. 21-letni Włoch po przegranym ligowym spotkaniu portugalskiego zespołu z Boavistą Porto 1:3, wstawił na swoje konto na Tik Toku film, który nie spodobał się władzom klubu.

Antonucci opublikował wideo, na którym występuje wspólnie ze swoją dziewczyną, Ginevrą Lambruschi. Piłkarza nie opuszczał dobry humor i zaprezentował na filmie swoją próbkę umiejętności tanecznych. Cały film można zobaczyć tutaj.

Portugalski klub po zobaczeniu filmu zareagował natychmiast i postanowił skrócić jego wypożyczenie. Julio Velazquez, trener Vitorii Setubal, ujawnił w poniedziałek, że Antonucci wrócił już do AS Romy. - Mirko Antonucci nie jest już zawodnikiem Vitórii. Poinformowano jego macierzysty klub, Romę, że wypożyczenie dobiegło końca. Nie będziemy już liczyć na niego przede wszystkim z szacunku dla fanów, historii klubu i dla wszystkich tych, którzy z dnia na dzień reprezentują ten zespół wielką z odpowiedzialnością i godnością - powiedział na konferencji prasowej trener portugalskiego zespołu.

- Zachowanie zawodnika wypożyczonego nie było tym, czego od niego oczekiwaliśmy, ani tym, na co fani zasługują 24 godziny na boisku i poza nim - zakończył Velazquez.

Piłkarz przeprosił za film: Opuszczę wszystkie sieci społecznościowe

Antonucci wyraził już skruchę z powodu nieszczęsnego filmiku. Za pośrednictwem mediów społecznościowych wstawił post, w którym przeprosił wszystkich, którzy poczuli się dotknięci. - Ta wiadomość mówi, że jestem w pełni świadomy popełnionych błędów. Chciałbym przeprosić wszystkich, którzy byli obrażeni: fanów, klubu, trenera, członków drużyny. Opuszczę wszystkie sieci społecznościowe i odtąd wszyscy będą mnie widzieć, jak wylewam z siebie ostatnie poty w koszulce Vitorii de Setúbal - napisał zawodnik na Instagramie. 

 

Vitoria Setubal po 27 kolejkach zajmuje 12. miejsce w tabeli ligi portugalskiej, mając na koncie 30 punktów. Zespół prowadzony przez Julio Velazqueza nie potrafi wygrać meczu już od 9 spotkań (4 porażki i 5 remisów). Ostatni raz odniósł zwycięstwo 26 stycznia, kiedy pokonał Tondelę 3:0.

Przeczytaj także:

Więcej o: