Dani Alves wróci do Europy? Odważne słowa najbardziej utytułowanego piłkarza świata. "Byłbym tam gwiazdą"

Dani Alves może wrócić na Stary Kontynent. Brazylijczyk, który obecnie gra w Sao Paulo zapowiada, że mimo 37 lat odgrywałby pierwszoplanową rolę w jednym z europejskich klubów. - Byłbym gwiazdą w dzisiejszym AC Milan. Wiek to tylko liczba - powiedział stanowczo Brazylijczyk.

Kilka lat temu był uważany za jednego z najlepszych bocznych obrońców świata. Dani Alves pomimo 37 lat twierdzi, że może jeszcze prezentować wysoką formą, występując w jednej z lig Top 5.

Zobacz wideo Wraca liga hiszpańska. FC Barcelona powalczy o najwyższe cele [NASZYM OKIEM]

Odważna deklaracja Dani Alvesa: Byłbym gwiazdą w Milanie

Dani Alves w przeszłości grał m.in. w Juventusie, PSG, Barcelonie i Sevilli. Obecnie prawy obrońca występuje w Sao Paulo, gdzie w 31 spotkaniach zdobył aż siedem bramek i zanotował trzy asysty. Brazylijczyk jest najbardziej utytułowanym piłkarzem w historii futbolu. Ma na koncie aż 40 trofeów zdobytych w zawodowej karierze podczas 17-letniej przygody z europejską piłką.

37-latek zadeklarował, że jest gotowy, aby wrócić na Stary Kontynent. Wskazał nawet konkretny klub, z którym miałby się związać. - Byłbym gwiazdą w dzisiejszym Milanie. Wiek to tylko liczba i nadal chcę walczyć, grając w piłkę nożną. Wcześniej biegałem pod 12 kilometrów w trakcie jednego spotkania. Teraz biegam osiem. Jestem pewien jednej rzeczy, nie chcę się wstydzić podczas gry na boisku. Kiedy nie będę już w stanie, przejdę na emeryturę - powiedział Dani Alves, cytowany przez portal football-italia.net.

Dani Alves ma ważny kontrakt z Sao Paulo do 30 grudnia 2022 roku.

Przeczytaj także:

Więcej o: