Cudowny gol w lidze austriackiej. "Pomyślałem, co on robi?! On jest szalony" [WIDEO]

Shon Weismann strzelił nieprawdopodobną bramkę w lidze austriackiej, która 3 czerwca wznowiła rozgrywki po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Izraelski piłkarz pomógł swojej ekipie, Wolfsberger AC, pokonać w wyjazdowym starciu SK Sturm Graz 2:1.

Piłka nożna jest sukcesywnie odmrażana w kolejnych europejskich krajach. 3 czerwca wznowiła sezon liga austriacka. W meczu SK Sturm Graz z Wolfsberger AC w 44. minucie cudownego gola dla gości strzelił Shon Weismann.

Zobacz wideo Bundesliga. Bayern - Fortuna 5:0. Gol Davies'a [ELEVEN SPORTS]

Wyjątkowej urody gol w lidze austriackiej

Izraelczyk idealnie złożył się do dośrodkowania z lewej flanki, następnie piłki podbitej głową przez Milo Jojicia i kapitalnym strzałem przewrotką pokonał bramkarza gospodarzy, Joerga Siebenhandla. Ostatecznie zespół Weismanna wygrał ze Sturmem 2:1 i wskoczył na pozycję wicelidera ligi austriackiej (22 punkty). Dla snajpera Wolfsbergera było to już 23. trafienie w lidze, dzięki czemu umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji strzelców.

Zobacz spektakularnego gola Weismanna ze Sturmem Graz:

 

- Shon jest szalony. Wpadł na pomysł uderzenia, na który chyba nikt inny by się nie zdecydował. Pomyślałem "co on robi?", ostatecznie zakończyło się to czymś wspaniałym - skomentował trafienie Weismanna jego kolega z drużyny, Michael Liendl.

- Kiedy gramy na treningu w siatkonogę, staram się robić coś takiego. Mam nadzieję, że nie jest mój ostatni taki gol - powiedział Weismann o swojej bramce.

Więcej o: