Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Damian Kądzior wciąż w świetnej formie! Gol reprezentanta Polski

Damian Kądzior w dalszym ciągu imponuje skutecznością. Pomocnik Dinama Zagrzeb zagrał w sparingu z Interem Zapresić i strzelił jednego z goli, a jego zespół pokonał rywala 4:1.

Liga chorwacka ze względu na pandemię koronawirusa zawiesiła rozgrywki, podobnie jak wszystkie ligi w Europie, oprócz Białorusi, gdzie rozgrywki cały czas się odbywają bez żadnych zakłóceń. Sportowa rywalizacja na boisku powoli zdaje się wracać do życia po ponad dwóch miesiącach przerwy. Bundesliga i ekstraklasa już grają, a na restart czekają w kolejce inne ligi m.in La Liga, Serie A, Premier League i Hrvatski Telekom Prva Liga, czyli pierwsza liga chorwacka.

Zobacz wideo Damian Kądzior o trzęsieniu ziemi w Zagrzebiu: To wyglądało jak koniec świata

Kądzior nie może się doczekać wznowienia ligi chorwackiej

Ta ostatnia ma wznowić sezon 2019/20 6 czerwca. Z takiego rozwiązania bardzo ucieszył się Damian Kądzior, pomocnik Dinama Zagrzeb. - Wreszcie. Decyzją HNS wracamy do grania. Pierwszy mecz ma się odbyć 6 czerwca, super. Trenujemy już drugi tydzień w małych grupach, a od przyszłego poniedziałku liczba zostanie zwiększona do dziesięciu zawodników. Cieszy to, że wracamy do normalności i oby tak dalej - komentuje zawodnik we wpisie na Facebooku. 

Kądzior nie stracił formy podczas pandemii

Kluby z Bałkanów obecnie przygotowują się do restartu rozgrywek i organizują sparingi. W jednym z nich wystąpiła ekipa Dinama Zagrzeb w składzie z Damianem Kądziorem. Mistrzowie Chorwacji zmierzyli się z Interem Zapresić, wygrywają pewnie 4:1. Polak strzelił jedną z bramek na 3:1. Pozostałe trafienia były autorstwa Gojaka, Ademiego i Oršicia, natomiast dla rywali na listę strzelców wpisał się Mamut.

Wychowanek Jagiellonii Białystok trafił do Chorwacji latem 2018 roku, gdy Górnik Zabrze sprzedał go za 400 tysięcy euro. Teraz jest wyceniany o dwa miliony euro więcej. W tym sezonie polski skrzydłowy znakomicie spisywał się w zespole mistrza Chorwacji. W 29 meczach strzelił 12 goli i zaliczył 9 asyst.