Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Slavko Vincić zatrzymany! Broń, kokaina, prostytutki i 10 tysięcy euro w gotówce

Bośniacka policja zatrzymała 36 osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Wśród zatrzymanych znalazł się słoweński arbiter międzynarodowy, Slavko Vincić - poinformował albański portal boldnews.al.

Vincić to sędzia klasy UEFA Elite, prowadzi mecze m.in. w Lidze Mistrzów (w tym sezonie - trzy spotkania w rundzie grupowej), jeszcze w lutym, przed przerwą spowodowaną koronawirusem, sędziował spotkanie Bayernu Leverkusen z FC Porto w Lidze Europy. Słoweniec wpadł w kłopoty, bo wziął udział w imprezie wspólnie z przestępcami. Podczas policyjnego nalotu znaleziono na miejscu broń, pieniądze i narzędzia do przygotowywania narkotyków. 

Zobacz wideo Co z obecnością kibiców na meczach ekstraklasy? Premier: Pracujemy nad protokołami

Znany słoweński sędzia zamieszany w aferę

Zorganizowana grupa przestępcza zajmowała się również prostytucją. Służby policyjne skonfiskowały w sumie dziesięć sztuk broni, 14 paczek kokainy i pieniądze o łącznej wartości 10 tys. euro. Na imprezie były obecne prostytutki.

Vincić został najpierw zatrzymany, następnie przesłuchany i wypuszczony do domu. - Po spotkaniu z partnerami biznesowymi zostałem zaproszony na uroczystość do tej posiadłości. Tak się tam znalazłem. Przyjęcie zaproszenia na tę imprezę było największym błędem w moim życiu - ujawnił arbiter, cytowany przez portal 24ur.com.

Na razie nie wiadomo, czy sędzia miał bliższe związki z mafiozami, czy też rzeczywiście znalazł się na imprezie nie wiedząc do końca, z kim ma do czynienia. Służby policyjne z Bośni cały czas wyjaśniają sprawę.