Loris Karius zmienia klub! Rozwiązał umowę z Besiktasem. "Próbowałem wszystkiego"

Loris Karius, antybohater finału Ligi Mistrzów z 2018 roku poinformował za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych, że rozwiązał umowę z Besiktasem Stambuł. - Dzisiaj zakończyłem mój kontrakt z Besiktasem. Szkoda, że tak się stało, ale powinniście wiedzieć, że próbowałem wszystkiego, aby rozwiązać tę sytuację bez żadnych problemów - napisał niemiecki bramkarz na Instagramie.

W 2018 roku w finale Ligi Mistrzów Real Madryt pokonał Liverpool 3:1, a błędy przy dwóch bramkach "Królewskich" popełnił Loris Karius. Po tym meczu niemiecki bramkarz został wypożyczony z angielskiego klubu do Besiktasu Stambuł. W Turcji miał rozegrać dwa sezony, a następnie zostać wykupiony.

W Stambule Kariusiowi zdarzały się kolejne błędy, a dodatkowo pojawiły się w tureckim klubie problemy finansowe. Niemiec, podobnie jak inni zawodnicy Besiktasu, nie otrzymywał pensji na czas i podjął niezbędne kroki prawne. 26-letni bramkarz opublikował na swoim koncie w mediach społecznościowych specjalne oświadczenie, w którym oznajmił, że już nie jest piłkarzem tureckiego klubu.

Zobacz wideo Trwa odmrażanie piłki nożnej.

Loris Karius wytłumaczył, dlaczego odszedł z tureckiego giganta

- Cześć wszystkim. Dzisiaj zakończyłem mój kontrakt z Besiktasem. Szkoda, że tak się stało, ale powinniście wiedzieć, że próbowałem wszystkiego, aby rozwiązać tę sytuację bez żadnych problemów. Byłem bardzo cierpliwy przez wiele miesięcy, mówiąc o tym w kółko zarządowi. Pewne rzeczy wydarzyły się ostatniego roku. Niestety klub nawet nie próbował rozwiązać tej sprawy i odmawiał nawet moich próśb, a potem postanowił zmniejszyć moje wynagrodzenie. To jest ważne dla mnie, chciałbym żebyście wiedzieli, że bardzo cieszyłem się z tego, że mogłem grac dla tego klubu. Besiktas może być dumny z tego, że posiada tak zagorzałych kibiców, którzy zawsze dają mu niesamowite wsparcie. Oni zawsze dopingowali mnie zarówno w dobrych, jak i złych chwilach i ja zawsze będę ich wspominał bardzo pozytywnie. Chciałem także podziękować wszystkim kolegom z drużyny, sztabowi trenerskiemu, włączając w to osoby, które pracowały dla drużyny. Wszyscy powitali mnie pierwszego dnia z szeroko otwartymi ramionami. Bardzo dziękuję za wszystko! Besiktas mistrz - post o takiej treści zamieścił Karius na swoim Instagramie.

Karius wróci do Liverpoolu, ale nie zostanie długo na Anfield. Ma przejść do innego zespołu. Kilka tygodni temu mówiło się o zainteresowaniu ze strony Wolverhampton, który szuka zmiennika dla Ruiego Patricio. Z kolei zdaniem Sport Bild, Niemiec może wylądować w drużynie Herthy Berlin. Kontrakt Kariusa z Liverpoolem obowiązuje do czerwca 2022 roku. 

Przeczytaj także:

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.