Fabregas wskazał następcę Messiego i Ronaldo. "Będzie na szczycie przez następne 10 lat"

Po skończeniu kariery przez Leo Messiego i Cristiano Ronaldo futbol już nie będzie taki sam. Zdaniem Cesca Fabregasa jest jeden gracz, ktory w przyszłości zostanie ich godnym następcą. - Wskazałbym na Mbappe ze względu na jego młodość, talent, zaangażowanie i mentalność. Uważam, że będzie na szczycie przez następne 10 lat - powiedział pomocnik AS Monaco, cytowany przez portal goal.com.

Leo Messi i Cristiano Ronaldo już od ponad dekady dominują w światowym futbolu, kolekcjonując seryjnie Złote Piłki, które są przyznawane dla najlepszego piłkarza globu w danym roku kalendarzowym. Cesc Fabregas, pomocnik AS Monaco, nie ma wątpliwości, że po zawieszeniu przez nich butów na kołku można znaleźć piłkarza, który zostanie ich naturalnym następcą.

Zobacz wideo Czeka nas wyjątkowo ciekawe okienko transferowe? Pasieczny:

Fabregas typuje Mbappe do zastąpienia na futbolowej scenie Messiego i Cristiano Ronaldo

- Cristiano ma 35 lat, a Leo niedługo skończy 33 lata. Starzeją się. Wskazałbym na Mbappe ze względu na jego młodość, talent, zaangażowanie i mentalność. Poprzez swoją szybkość i umiejętność strzelania goli przypomina mi Thierry'ego Henry'ego. Oglądałem go na boisku, a jego gra była zachwycająca. Uważam, że będzie na szczycie przez następne 10 lat - powiedział Fabregas, cytowany przez goal.com.

Hiszpański pomocnik AS Monaco wyróżnił również dwóch innych piłkarzy, którzy będą rywalizować z Mbappe o miano największej gwiazdy światowego futbolu w najbliższych latach. - Są też tacy gracze jak Neymar lub Haaland - zakończył Fabregas.

Przeczytaj także:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .

Więcej o: