Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Pięć lat bez spadków i awansów! Władze ligi podjęły oficjalną decyzję. Precedens

Prezes Ligi MX oznajmił, że awanse i spadki w najwyższej klasie w Meksyku zostały zawieszone na pięć lat ze względu na pandemię koronawirusa - możemy przeczytać w oświadczeniu opublikowanym przez oficjalną stronę meksykańskiej federacji piłkarskiej.

Enrique Bonilla Barrutia, prezes Ligi MX przekazał zaskakującą wiadomość za pośrednictwem sieci społecznościowych o ustaleniach, jakie zapadły w lidze meksykańskiej.

Zobacz wideo Leśnodorski prezesem PZPN?

- Przede wszystkim chcę bardzo podziękować za wszystkie przejawy solidarności i dobrych życzeń po tym jak dowiedziałem się, że mam pozytywny wynik na obecność koronawirusa. Na szczęście choroba jest już za mną i sugeruję, aby każdy podjął wszelkie zalecane środki ostrożności, aby uniknąć zarażenia. Jak wiecie, kryzys zdrowotny i gospodarczy, przed którym stoi dziś świat, wpłynął na wszystkie dziedziny życia, a piłka nożna niestety nie jest wyjątkiem. Jak powszechnie wiadomo, kluby Ligi MX wciąż szukają sposobów na utrzymanie swoich graczy w dobrej formie fizycznej. Odbyliśmy różne sesje treningowe, a LIGA MX została stworzona z myślą o zbliżeniu się do fanów. Pracujemy nad wszystkimi możliwymi scenariuszami powrotu na boisku, ale na razie musimy poczekać i postępować zgodnie z instrukcjami Ministerstwa Zdrowia. Jednak moment, w którym żyjemy, zmusza nas do podejmowania decyzji dotyczących przyszłości naszego futbolu w rozgrywkach Ligi MX. Zwołano Zgromadzenie, które jednogłośnie ustanowiło ratowanie klubów poprzez pomoc finansową. W tym celu na zgromadzeniu Ligi MX uzgodniono, że zostaną utworzone grupy robocze. Powstanie projekt regulujący pewne zasady - powiedział prezes ligi meksykańskiej, cytowany przez oficjalną stronę meksykańskiej federacji piłkarskiej.

Zaskakujące zasady nowego projektu ligi meksykańskiej

Nowe przepisy mogą budzić sporo emocji. W Ich skład wchodzą następujące ustalenia: nie będzie promocji ani spadków przez pięć sezonów z rzędu w lidze meksykańskiej, rozgrywki 2019/20 nie wyłonią mistrza ligi, druga Liga MX będzie służyć tylko dla utalentowanych meksykańskich piłkarzy ze względu na limity wiekowe powyżej 23.roku życia w najwyższej klasie. Tym samym zostanie wyeliminowana reguła dotycząca występowania w zespołach Ligi MX nieletnich, począwszy od sezonu 2020-2021.

Ponadto, przydzielonych zostanie 60 milionów peso, rozdzielonych w równych częściach na 12 klubów. Podstawowym celem tego projektu jest utrzymanie miejsc pracy w branży piłkarskiej. Aby wesprzeć rozwój klubów przeznaczone zostanie dla nich 240 milionów peso przez pięć sezonów, z czego po 20 mln na każdy zespół. Cała struktura finansowa obejmie także kontrolę ekonomiczną dla wszystkich klubów nowej dywizji. Wydatki będą stale kontrolowane poprzez opracowane mechanizmy kontroli. 

Oprócz tego pieniądze dostaną wszystkie dywizje poprzez rozporządzenie określające prawa do szkolenia i mechanizm solidarności mający zastosowanie do transferów krajowych na podstawie przepisów FIFA. W odniesieniu do marketingu i komunikacji ich wartość będzie generowana z nowych elementów, takich jak: oficjalna nazwa, sponsoring i prawa do transmisji. Opracowana zostanie także kampania nowego projektu dla platform cyfrowych i sieci społecznościowych.

Przeczytaj także:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .

Więcej o: