Jest wyrok w sprawie klubu Polaka. Praktycznie stracił szansę na mistrzostwo

PAOK Saloniki i Xanthi zostało ukarane przez grecką federację piłkarską. Obie drużyny decyzją związku straciły kolejno 7 oraz 12 punktów. Tym samym klub Karola Świderskiego praktycznie stracił szansę na walkę o mistrzostwo Grecji.

PAOK Saloniki wciąż utrzymuje się na drugim miejscu w grupie mistrzowskiej, jednak do Olympiakosu Pireus traci już czternaście punktów i najpewniej stracił on szansę na mistrzostwo kraju. Karol Świderski i jego ekipa wciąż utrzymują się na miejscu gwarantującym grę w europejskich pucharach, kluby czekają jednak na informacje o wznowieniu sezonu. Decyzja związku spowodowana jest zachowaniem prezesa PAOK-u Saloniki.

Zobacz wideo

Prezes PAOK-u Saloniki udziela się także w Xanthi

Sprawa PAOK-u Saloniki i Xanthi toczy się już od kilku tygodni.  O wszczęcie postępowania wobec prezesa klubu, w którym gra Polak, ubiegał się wiceminister sportu Lefteris Avgenakis, związany z Olympiakos Pireus. Wiceminister oskarżył Ivana Savvidisa o udziały w Xanthi, które walczy o utrzymanie w najwyższych greckich rozgrywkach. 

Oba kluby zostały skazane w marcu, jednak odwołały się od decyzji pierwszej instancji. Mimo ponownego procesu sąd podtrzymał decyzję i we wtorek zdecydował o nałożeniu kary na PAOK Saloniki i Xanthi. PAOK-owi odjęto siedem punktów, a Xanthi - 12 punktów, przez co klub spadł na 12. miejsce w tabeli. 

Karol Świderski i problemy PAOK-u

Początkowo klub Karola Świderskiego miał zostać zdegradowany do niższych lig, jednak związek zdecydował o odjęciu PAOK-owi jedynie siedmiu punktów. Szczególną rolę w tej kwestii odegrał grecki rząd, który zaapelował o łagodniejszy wyrok. Jak podaje "L'Equipe" władze PAOK-u zgłoszą sprawę do Trybunału Arbitrażowego w Lozannie. 

Choć kara wydaje się mała, klub był jednym z faworytów do wyprzedzenia Olympiakosu Pireus w wyścigu o mistrzostwo Grecji. Karol Świderski prawdopodobnie będzie musiał jeszcze poczekać, zanim ponownie uda mu się wznieść puchar za mistrzostwo kraju. 

Do PAOK-u Saloniki, Karol Świderski trafił w styczniu 2019 roku. 23-letni Polak w obecnym sezonie zagrał 30 meczów, w których zaliczył 13 bramek i jedną asystę. Aktualny kontrakt napastnika z klubem obowiązuje do końca czerwca 2022 roku. 

Więcej o: