Ajax nie przedłuży kontraktu z piłkarzem, który trzy lata był w śpiączce. Ale klub nie zostawi go bez pomocy

Ajax Amsterdam nie przedłuży kontraktu z Abdelhakiem Nourim. Klub nie zostawi jednak zawodnika bez pomocy i szuka rozwiązania zastępczego. Holenderskie media podają, że Ajax zaproponował rodzinie Nouriego około 5 milionów euro, druga strona oczekuje jednak wyższej kwoty - podaje holenderski "De Telegraaf"

Latem 2017 roku Abdelhak Nouri stracił przytomność podczas sparingu z Werderem Brema.  Stwierdzono u niego niewydolność układu krążenia i trwałe uszkodzenia w mózgu. W 2018 młody Holender wybudził się ze śpiączki i rozpoczął żmudny proces rehabilitacji. Ajax Amsterdam przez te trzy lata od 2017 roku wypłacał rodzinie Nouriego regularną pensję. 

Zobacz wideo Mroczek: Normalne rodziny nie zarabiają takich pieniędzy, ale piłkarze działali w innej rzeczywistości

Ajax Amsterdam nie przedłuży kontraktu z zawodnikiem i oferuje pięć milionów euro na życie

Kontrakt Nouriego obowiązuje do końca czerwca 2020 roku. Ajax do 1 kwietnia miał czas, by zdecydować o przedłużeniu kontraktu, w przeciwnym razie umowa automatycznie przedłużyłaby się na tych samych warunkach. Klub postanowił nie przedłużać kontraktu, ale chce teraz pomagać swojemu piłkarzowi i jego rodzinie na innych zasadach. Tyle że w tej sprawie jest spór między klubem a rodziną Nouriego. W ramach rekompensaty Ajax zaproponował około pięciu milionów euro. Media podają, że oczekiwania rodziny są wyższe. Rozmowy trwają. 

Abdelhak Nouri w seniorskiej drużynie Ajaksu rozegrał piętnaście spotkań, w których zdobył jedną bramkę. Przed sezonem 2016/2017 reprezentował młodzieżowe drużyny Ajaksu Amsterdam i reprezentacji Holandii.

Więcej o:
Copyright © Agora SA