Brazylijczyk zdradził sposób na zatrzymanie Messiego: Zmienialiśmy się, aby go kopać

- Kiedy grałem przeciwko niemu w reprezentacji Brazylii, zmienialiśmy się, aby go kopać. Robiliśmy to po to, aby wybijać go z rytmu - powiedział Felipe Melo o taktyce, jaką miała kadra Canarinhos na powstrzymanie Leo Messiego.

Felipe Melo występował w reprezentacji Brazylii w latach 2009-10. 36-letni piłkarz ujawnił sposób, w jaki piłkarze Canarinhos powstrzymywali Leo Messiego, grającego w barwach Argentyny.

Zobacz wideo

Zaskakująca taktyka na powstrzymanie Leo Messiego

- Kiedy grałem przeciwko niemu w reprezentacji Brazylii, zmienialiśmy się, aby go kopać. Robiliśmy to po to, aby wybijać go z rytmu. To były taktyczne faule, niemające na celu wyrządzić mu krzywdy - zdradził Felipe Melo, cytowany przez portal football-espana.net.

Melo ceni Messiego wyżej niż Pelego i Cristiano Ronaldo

- To najlepszy gracz w historii. Nie mogę nic powiedzieć o Pele, ponieważ nie widziałem go nigdy w żadnym meczu. Messi dla mnie jest nad Cristiano Ronaldo, który może strzelić pięć goli w jednym meczu, ale Argentyńczyk kreuje również grę, jest bardziej kompletny - dodał gracz Palmeiras.

Leo Messi w reprezentacji Argentyny strzelił 70 bramek w 138 występach w kadrze, ale nigdy nie wygrał z nią żadnego trofeum.

Więcej o: