Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Napastnik celowo nie strzelił gola. "Nie pozwoliło mi na to sumienie" [WIDEO]

- Nie pozwoliło mi na to sumienie - powiedział Mehmet Kucukdurmus, napastnik tureckiego Kestelspor, który celowo nie strzelił gola, kiedy zobaczył, że biegący za nim obrońca rywali nabawił się kontuzji.

To był mecz piątej ligi tureckiej. Kestelspor, czyli lider tabeli podejmował Yataganspor. Zgodnie z oczekiwaniami wygrał to spotkanie. I to wysoko, bo aż 5:1. Ale mógł wygrać jeszcze wyżej. 10. bramkę w sezonie mógł zdobyć najskuteczniejszy strzelec Kestelsporu Mehmet Kucukdurmus. Mógł, ale tego nie zrobił. Kiedy zobaczył, że ścigający go obrońca Yatagansporu złapał kontuzję, zatrzymał się i kopnął piłkę w aut.

- Przeżyłem kiedyś podobny rodzaj kontuzji. Nie byłem w stanie grać przez 6-7 miesięcy. Kiedy zobaczyłem, że obrońca rywali zaczyna utykać, przypomniałem sobie tamten dzień i mój uraz - mówi Kucukdurmus cytowany przez Goal.com. - Mógłbym strzelić gola, ale nie pozwoliło mi na to sumienie. Po prostu. Nie oczekuję, że wygram nagrodę fair play czy coś takiego. Zdobywanie ludzkiego serca jest dla mnie o wiele ważniejsze - dodał.

"Piątek przed nikim nie zamierza się kłaniać. Trafił w dobre miejsce"

Zobacz wideo