Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Napastnik celowo nie strzelił gola. "Nie pozwoliło mi na to sumienie" [WIDEO]

- Nie pozwoliło mi na to sumienie - powiedział Mehmet Kucukdurmus, napastnik tureckiego Kestelspor, który celowo nie strzelił gola, kiedy zobaczył, że biegący za nim obrońca rywali nabawił się kontuzji.

To był mecz piątej ligi tureckiej. Kestelspor, czyli lider tabeli podejmował Yataganspor. Zgodnie z oczekiwaniami wygrał to spotkanie. I to wysoko, bo aż 5:1. Ale mógł wygrać jeszcze wyżej. 10. bramkę w sezonie mógł zdobyć najskuteczniejszy strzelec Kestelsporu Mehmet Kucukdurmus. Mógł, ale tego nie zrobił. Kiedy zobaczył, że ścigający go obrońca Yatagansporu złapał kontuzję, zatrzymał się i kopnął piłkę w aut.

- Przeżyłem kiedyś podobny rodzaj kontuzji. Nie byłem w stanie grać przez 6-7 miesięcy. Kiedy zobaczyłem, że obrońca rywali zaczyna utykać, przypomniałem sobie tamten dzień i mój uraz - mówi Kucukdurmus cytowany przez Goal.com. - Mógłbym strzelić gola, ale nie pozwoliło mi na to sumienie. Po prostu. Nie oczekuję, że wygram nagrodę fair play czy coś takiego. Zdobywanie ludzkiego serca jest dla mnie o wiele ważniejsze - dodał.

"Piątek przed nikim nie zamierza się kłaniać. Trafił w dobre miejsce"

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (50)
Napastnik celowo nie strzelił gola. "Nie pozwoliło mi na to sumienie" [WIDEO]
Zaloguj się
 • adam66

  Oceniono 33 razy 25

  Wielkie brawa za taka postawe. Jestem pod wrazeniem .

 • alquoz

  Oceniono 25 razy 21

  cieszę się, że nazwisko tego Pana trafi do wielu. nawet z tysięcznej ligi tureckiej. Brawo za zachowanie i szacunek Panie Turek. fair play w czystej postaci.

 • glencok

  Oceniono 16 razy 12

  Brawo. Kopanie piłki to nie wszystko

 • pilot.tv

  Oceniono 17 razy 9

  Mysle, ze juz jest znany zwyciezca Nagrody Fair Play. Brawo dla piłkarza.

 • nietyp

  Oceniono 8 razy 6

  W świecie, w którym zawodnicy świadomie i z rozmysłem łamią nogi swoim przeciwnikom, aby tylko strzelić bramkę, takie zachowanie jest czymś wręcz nienaturalnym... Czymś trudnym do uwierzenia.

 • dirk.gently

  Oceniono 10 razy 4

  Obawiam się że teraz znajdą się symulanci udający kontuzje kiedy ten koleś jest przy piłce.

 • rozbawiony0

  Oceniono 14 razy 4

  szacunek oczywiście, pytanie tylko czy sumienie pozwoliłoby mu na taki gest przy stanie 0:0. Nie, nie czepiam, nie krytykuje, nie jestem Polakiem cebulakiem, tylko rozważam.

 • awitold4

  Oceniono 3 razy 3

  Był kiedyś taki film radziecki o najszybszym na świecie biegaczu, który celowo zwalniał przed metą, żeby go inni wyprzedzili, bo mu było ich strasznie żal, że przegrają

 • 2fat

  Oceniono 2 razy 2

  Różnie można spojrzeć. W widzeniu św. Piotra Pan Bóg pokazuje mu wszystkie zwierzęta świata i rozkazuje: Zabijaj i jedz Piotrze! Moja ultrakatolicka babcia twierdzi że to fałszerstwo tekstu od Szatana. A można wziąć tasak, zabijać i jeść bo regulamin tak mówi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX