Prejuce Nakoulma z pierwszym golem w nowym klubie. Była gwiazda ekstraklasy

Prejuce Nakoulma, była gwiazda ekstraklasy, przypomniał o sobie. Afrykański napastnik zdobył we wtorek swojego debiutanckiego gola na zapleczu ligi francuskiej. US Orleans, nowy zespół reprezentanta Burkiny Faso przegrał jednak na własnym stadionie z Rodez 1:2.

Prejuce Nakoulma dobrze znany w przeszłości z występów w ekstraklasie, obecnie występuje na zapleczu Ligue 1 w zespole US Orleans. Reprezentant Burkina Faso 30 grudnia 2019 roku związał się roczną umową z beniaminkiem drugiej ligi francuskiej i zaczyna sobie radzić coraz lepiej.

Rewelacyjny 18-latek zachwyca w Legii! "Pół Europy będzie się o niego zabijać"

Nieudane zagraniczne wojaże Nakoulmy

Przesympatyczny napastnik w poprzednich zagranicznych klubach nie miał zbyt wiele powodów do zadowolenia, ale być może szybko się to zmieni. Po dobrym sezonie w Nantes (2017-18), kiedy zdobył w najwyższej klasie rozgrywkowej aż 11 goli, później grał coraz mniej i ostatecznie rozwiązał kontrakt. Odszedł w formie bezgotówkowej do tureckiego Rizesporu, dla którego zdobył dwa gole w 12 meczach.

Premierowa bramka Nakoulmy w drugiej lidze francuskiej

Kolejnym etapem w jego karierze jest US Orleans, beniaminek drugiej ligi francuskiej. 32-letni piłkarz we wtorek zdobył debiutanckiego gola dla nowego zespołu w swoim trzecim występie. Nakoulma trafił do siatki w 50. minucie gry, dając swojemu zespołowi prowadzenie 1:0. Orleans nie utrzymał jednak tego wyniku i w ostatnich 20 minutach stracił dwa gole i przegrał kolejny mecz, tym razem z Rodez.

Nowy zespół reprezentanta Burkiny Faso po 23 kolejkach zamyka tabelę zaplecza ligi francuskiej, mając na koncie zaledwie 16 punktów.

Prejuce Nakoulma trafił do Polski w 2007 roku. Początkowo występował w Hetmanie Zamość, skąd przeszedł do Górnika Łęczna i Widzewa Łódź, aż ostatecznie związał się z Górnikiem Zabrze, gdzie łącznie w 92 meczach strzelił 24 gole i 12 asyst. W 2014 roku odszedł do tureckiego Mersin, a potem występował w Kayserisporze i francuskim Nantes. W styczniu 2019 roku wrócił do Turcji, występował w Rizesporze, ale na boisku przebywał jedynie przez zaledwie 213 minut. Jego umowa nie została przedłużona i długo pozostawał bez klubu, aż w końcu związał z US Orleans, beniaminkiem drugiej ligi francuskiej.