Dyrektor sportowy Legii Warszawa o transferze Jarosława Niezgody: Żałujemy, że nie został dłużej

- Bardzo dziękuję Jarkowi za te cztery lata spędzone z nami, tytuły, bramki i emocje, które w nas zostawił. Każdy, kto miał okazję z nim pracować potwierdzi, że to nie tylko wyjątkowy piłkarz, ale i intrygująca osobowość. Chłopak, który może jeszcze wiele w piłce osiągnąć - takimi słowami pożegnał Niezgodę, dyrektor sportowy Legii Warszawa, Radosław Kucharski na oficjalnym portalu stołecznego klubu.

Po potwierdzeniu przenosin Jarosława Niezgody do Portland Timbers, dyrektor sportowy Legii Warszawa, Radosław Kucharski postanowił na oficjalnej stronie stołecznego klubu pożegnać najskuteczniejszego napastnika Legii i całej ekstraklasy w rundzie jesiennej.

Rewelacyjny 18-latek zachwyca w Legii! "Pół Europy będzie się o niego zabijać":

Zobacz wideo

Niezgoda ma wszelkie predyspozycje, żeby zostać wiodącą postacią w swoim nowym zespole i wyróżniającym się piłkarzem w MLS. Z bólem głowy, ale i ze zrozumieniem podchodzę do decyzji Jarka o zmianie barw klubowych. Tak, jak na początku naszej współpracy, tak i dziś, trzymam za niego kciuki i życzę powodzenia - powiedział Radosław Kucharski, dyrektor sportowy Legii Warszawa po odejściu Niezgody do Portland Timbers.

Legia Warszawa żałuje, że Jarosław Niezgoda nie został do końca sezonu

Zespół z MLS mocno zabiegał o transfer Niezgody już wcześniej, o czym wspomniał w rozmowie z serwisem legia.com: - Mogę zdradzić, że zespół z Portland już w dwóch ostatnich okienkach był zdecydowany na transfer Jarka, ale dopiero teraz doszedł on do skutku. Żałujemy, że nie udało nam się pracować do zakończenia trwającego sezonu. Zwłaszcza, że wkład Jarka w wyniki naszego zespołu jest bezdyskusyjny. Jego postawa i jesienne bramki, bardzo pomogą nam w drodze po odzyskanie tytułu mistrza Polski - uchylił rąbka tajemnicy dyrektor sportowy Legii.

Niezgoda przechodzi do Portland za 3,8 miliona dolarów netto plus bonusy. Polak podpisze czteroletni kontrakt i będzie jednym z trzech designated players, czyli zawodnikiem najlepiej opłacanym w zespole, nieobjętym limitem płacowym. W rundzie jesiennej grał w barwach Legii Warszawa, dla której zdobył 15 goli w 22 meczach.

Pobierz aplikację Football LIVE na Androida

Aplikacja Football LIVEAplikacja Football LIVE Sport.pl

Więcej o: