Niebywały wyczyn Ajaxu. Prowadzą jednocześnie w pierwszej i drugiej lidze

Ajax Amsterdam jest hegemonem ligi holenderskiej. Pierwszy zespół prowadzi w tabeli Eredivisie, natomiast drugi jest liderem Eerste Divisie!

Poniedziałek okazał się być niezwykle szczęśliwym dniem dla Ajaxu Amsterdam, który dokonał nie lada wyczynu w lidze holenderskiej.

Tomasz Zahorski w "Wilkowicz Sam na Sam": Gdy graliśmy z Ajaksem, dyrektor Overmars mówił: teraz nasza drużyna jest nie najlepsza, ale zobaczycie za dwa trzy lata, jakie mamy perełki. I się sprawdziło.

Zobacz wideo

Niepodważalna dominacja Ajaxu Amsterdam na obu szczeblach ligi holenderskiej

Półfinalista zeszłorocznej edycji Ligi Mistrzów doskonale radzi sobie w Eredivisie i pewnie zmierza po kolejne mistrzostwo Holandii. Ma sześć punktów przewagi nad drugim w tabeli AZ Alkmaar po 19 kolejkach.

W poniedziałek wieczorem ekipa Jong Ajax, czyli rezerwy klubu, wskoczyły na pierwsze miejsce w Eerste Divisie (druga liga holenderska) po zwycięstwie z FC Dordrecht 2:0. Druga drużyna z Amsterdamu w ostatnich tygodniach prezentuje bardzo wysoką dyspozycję i jest niepokonana już od dziewięciu spotkań (siedem wygranych i dwa remisy). W tabeli o jeden punkt wyprzedza SC Cambuur Leeuwarden.

Drugi zespół mistrza Holandii nie może awansować na najwyższy szczebel

Obie ekipy Ajaxu są obecnie na czele w dwóch najwyższych klasach w Holandii. Regulamin mówi, że w przypadku utrzymania pozycji lidera przez zespół rezerw do końca ligowego sezonu, awans do holenderskiej ekstraklasy wywalczy druga drużyna Eerste Divisie. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA