Klub Krystiana Bielik może stracić 21 punktów! Może przez to spaść z ligi

Kilka dni temu na Derby County spadł potężny cios w postaci poważnej kontuzji Krystiana Bielika, a teraz pojawił się kolejny problem. Zespołowi grającemu w Championship grozi odjęcie 21 punktów z powodu naruszenia przepisów dotyczących wydatków - donosi portal dailymail.co.uk.

Zespoły występujące na zapleczu Premier League w ciągu trzech lat nie mogą mieć większych strat niż 39 mln funtów. Derby County udało się tego uniknąć po sprzedaży swojego stadionu, Pride Park, za 80 mln funtów. Obiekt po zmianie właściciela został wydzierżawiony przez ekipę Krystiana Bielika

Wayne Rooney zostanie "Baranem"? Były reprezentant Anglii przymierzany do roli grającego trenera Derby County

Zobacz wideo

Klub Krystiana Bielika spadnie z Championship z powodu naruszeń przepisów finansowych?

Zdaniem władz drugiej ligi angielskiej, zespół Baranów mocno zawyżył cenę, za którą postanowił sprzedać stadion. Oszacowano, że jego prawdziwa wartość wynosi tylko 50 mln funtów. Oznacza to, że gdyby Derby County sfinalizowało transakcję za powyższą kwotę, to nie spełniłoby zasad dotyczących zysków i zrównoważonego rozwoju w 3-letnim okresie.

Całą sprawa zostanie przeanalizowana przez trzyosobowy niezależny panel, który może nałożyć na klub wysoką grzywnę, a w ostateczności nawet karę odjęcia punktów. Angielskie media twierdzą, że Derby może zostać odjęte aż 21 punktów z ligowej tabeli! 

Za przekroczenie limitu wydatków na drużyny maksymalnie może zostać nałożona kara w postaci 12 minusowych punktów. Jednak niezależny panel może dodatkowo nałożyć dziewięć minusowych oczek.

Jeśli rzeczywiście doszłoby do tego, to ekipa prowadzona przez Phillipa Cocu spadłaby z Championship. W poprzednim sezonie zespół Bielika przegrał walkę o awans do Premier League dopiero w barażach. Obecnie Barany zajmują 15. miejsce w tabeli, mając 13 punktów przewagi nad strefą spadkową. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.