Transferowa "bomba". Kamil Wilczek może zmienić klub!

Jak podają duńskie media, dalsza przyszłość Kamila Wilczka w Broendby stanęła pod wielkim znakiem zapytania. "Jeżeli otrzymamy atrakcyjną ofertę, poważnie ją rozważymy" - mówi Casten v. Jensen, dyrektor duńskiego klubu. Tamtejsze media piszą o transferowej "bombie".

Kamil Wilczek występuje w drużynie prowadzonej obecnie przez Nielsa Frederiksena od stycznia 2016 roku, kiedy to przeszedł z Carpi. Jakiś czas temu został najlepszym snajperem ligowym w historii Broendby Kopenhaga, zdobywając 70. gola. 31-letni napastnik w ciągu kilku lat wyrobił sobie w Danii dobrą markę i stał się niekwestionowaną gwiazdą swojego zespołu. W trwającym sezonie przewodzi klasyfikacji najlepszych strzelców Superligaen z 17 golami na koncie, zdobytych w 18 meczach.

Dawid Kownacki: Nie mam liczb, ale w klubie mnie uspokajają

Zobacz wideo

Duńska bomba. Kamil Wilczek zmieni klub?

Niespełna 32-letni napastnik już w lecie 2019 roku był bliski zmiany klubu. Jego osobą mocno zainteresowany był Besiktas Stambuł, ale do żadnych konkretów nie doszło. Obecnie temat przeprowadzki Wilczka do innego zespołu znowu powraca na pierwszy plan. Tematem żyją duńskie media, które zareagowały na zaskakującą wypowiedź działacza Broendby i nazywają ją "bombą".

Carsten V. Jensen, dyrektor sportowy Broendby, w rozmowie z "Ekstrabladet" zdradził, że były król strzelców ekstraklasy w barwach Piasta Gliwice może zmienić klub:

Kamil stał się wybitną postacią dla klubu, jest dla nas bardzo ważny, gra fantastycznie. Jeżeli wszystko zgrałoby się jednak po myśli jednej i drugiej strony, odrzucenie dobrej oferty byłoby błędem. To kwestia osiągnięcia kompromisu. Oczywiście, Kamil jest dla nas bardzo cenny, zasłużył się dla klubu i bardzo go szanujemy, ale pamiętajmy, że ma już 32 lata i myśli nad przyszłością. Jeżeli otrzymamy ofertę atrakcyjną dla wszystkich, poważnie ją rozważymy. 

Umowa Wilczka z Broendby jest ważna do czerwca 2021 roku. Dla duńskiego zespołu Polak zdobył w ciągu trzech lat we wszystkich rozgrywkach 92 bramki w 162 meczach.

Więcej o:
Copyright © Agora SA