Duński klub chce wypełnić stadion oferując... darmowe piwo w nieograniczonych ilościach

Na dość nietypowy pomysł wpadły władze piłkarskiego klubu AC Horsens. By zwiększyć frekwencję na świecącym pustkami stadionie postanowiły, bowiem zaoferować kibicom darmowe bilety i bezpłatne piwo. Warunkiem jest aktywne uczestnictwo w dopingu.
Zobacz wideo

Choć AC Horsens występuje w najwyższej klasie rozgrywkowej w Danii, to od dłuższego czasu klubowy obiekt świeci pustkami. By zwiększyć frekwencję podczas piłkarskich zawodów, władze klubu wpadły na dość nietypową koncepcję. W zamian za aktywny doping, oferują kibicom nie tylko darmowy bilet, ale również darmowe... piwo. I to w nieograniczonych ilościach. Jak widać wciąż sprawdza się przysłowie, że potrzeba jest matką wynalazków.

Władze AC Horsens chcą wypełnić stadion oferując... darmowe piwo w nieograniczonych ilościach

W tej ciekawej propozycji jest jednak pewien haczyk. Kibic, który chce zyskać wspomniane „benefity” musi udać się do siedziby klubu, by przejść rozmowę kwalifikacyjną. Gdy to się uda, podpisuje kontrakt, w którym zobowiązuje się do aktywnego wspierania AC Horsens podczas każdego domowego meczu. Dla „zadeklarowanych” fanów klub wyznaczył fragment jednej z trybun – tam właśnie będzie serwowane darmowe piwo. 

 

Obiekt walczącego o utrzymanie Horsens może pomieścić ponad 10 tysięcy osób. Niestety, średnia frekwencja na CASA Arena oscyluje wokół 3,5 tysiąca widzów.

Więcej o: