Ajax dostał wyjątkową pomoc przed półfinałem Ligi Mistrzów. Wszystkie kluby Eredivisie wyraziły zgodę

Władze Eredivisie poszły na rękę Ajaksowi Amsterdam, który we wtorek awansował do półfinału Ligi Mistrzów. Ze względu na mecz z Tottenhamem, który odbędzie się 30 kwietnia, przesunięto 33. kolejkę ligi holenderskiej na 15 maja.
Zobacz wideo

Ajax po wtorkowym zwycięstwie 2:1 nad Juventusem, awansował do półfinału Ligi Mistrzów, gdzie zmierzy się z Tottenhamem. Pierwszy mecz zaplanowano na 30 kwietnia, co sprawiło, że pojawił się problem. Dwa dni wcześniej, w niedzielę 28 kwietnia, miała zostać rozegrana 33. kolejka ligi holenderskiej. Zgodnie z harmonogramem, wszystkie zespoły miały zagrać tego dnia o tej samej porze.

Władze Eredivisie poszły jednak na rękę Ajaksowi, w związku z czym cała kolejka została przeniesiona na środę, 15 maja. Drużyna z Amsterdamu będzie wtedy już po dwumeczu z Tottenhamem, a w przypadku awansu do finału, ten zostanie rozegrany dopiero 1 czerwca.

- Sądzimy, że to dobra propozycja, na podstawie zgody wszystkich drużyn, aby wszyscy rozegrali 33. i 34. kolejkę w tym samym czasie. Doceniamy fakt, że wszystkie kluby chciały współpracować w tej kwestii - powiedział Eric Gudde, dyrektor techniczny holenderskiej federacji.

Ajax ma bardzo napięty grafik, ze względu na grę aż na trzech frontach. Obecny lider Eredivisie walczy o tytuł mistrza Holandii, zagra w półfinale Ligi Mistrzów, a dodatkowo 5 maja zmierzy się z Willem II w finale krajowego pucharu.

Więcej o: