Krzysztof Piątek znów trafia we Włoszech

Krzysztof Piątek strzelił dwa gole dla Genoi w sparingu z czwartoligową Imperią. Zespół Polaka wygrał 8:0.

Genoa przygotowuje się do niedzielnego spotkania wyjazdowego z AS Romą w ramach 16. kolejki Serie A. Zespół Krzysztofa Piątka rozegrał w tym celu sparing z czwartoligową Imperią. Zwycięstwo podopiecznych Cesare Prandellego nie podlegało nawet na moment dyskusji - drużyna z Genui wygrała aż 8:0. Napastnik reprezentacji Polski strzelił w tym meczu dwa gole.

Genoa testuje ustawienie

Piątek obie bramki zdobył w trakcie pierwszej połowy spotkania. W niej trener Genoi posłał na boisko zawodników, którzy mają wybiec w podstawowym składzie przeciwko Romie. Wyjściowy skład Genoi w czwartkowym sparingu prezentował się następująco: Radu - Biraschi, Romero, Zukanovic - Romulus, Hiljemark, Sandro, Bessa, Lazovic - Piatek, Kouamé. Zespół z Serie A zagrał w ustawieniu 3-5-2 - w tym samym, w którym rozpoczął ostatni mecz ligowy ze SPAL (1:1). Dla Prandellego starcie ze SPAL było debiutem na ławce trenerskiej Genoi.

Krzysztof Piątek ma konkurenta w Genoi?

W sparingu z Imperią dobrze zaprezentował się także inny napastnik gospodarzy, Andrea Favilli. 21-latek w drugiej połowie zaliczył hat-tricka. W trwającym sezonie ligi włoskiej pochodzący z Pizy zawodnik wystąpił jedynie w dwóch spotkaniach Genoi. Być może po dobrym czwartkowym występie zacznie dostawać od trenera Prandellego więcej szans.

Starcie Romy z Genoą rozpocznie się w niedzielę o 20:30. Zespół Krzysztofa Piątka plasuje się po 15. kolejkach Serie A na 15. miejscu w tabeli. Drużyna ze stolicy Włoch znajduje się na 8. pozycji.