Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Anderlecht wkrótce z nowym trenerem? Frank De Boer i Claude Puel chcą trenować Teodorczyka

Po zwolnieniu dotychczasowego trenera Rene Weilera, działacze Anderlechtu nie są pod presją. Klub Łukasza Teodorczyka na brak chętnych do pracy nie narzeka. Swoje kandydatury ślą do Brukseli mocne nazwiska z De Boerem czy Puelem na czele.

Działacze klubu z Brukseli nie mogli być zadowoleni z wyników, jakie osiągał zespół w tym sezonie. Mimo sporych pieniędzy wykładanych w drużynę i zatrzymaniu w Brukseli najlepszego strzelca poprzedniego sezonu Łukasza Teodorczyka, ekipa pod wodzą Weilera zawodziła. Miała najgorszy ligowy start od 19 lat.  

Po ostatnim remisie z Kortrijk Szwajcarowi podziękowano. Za niego najważniejsze miejsce na ławce trenerskiej zajął  Nicolas Frutos. Jedna z byłych gwiazd drużyny, a od kilku lat osoba w pracująca tam z młodszymi zawodnikami, a potem włączona do sztabu technicznego pierwszej drużyny. 

Na razie działacze dali Frutosowi okazję do zaprezentowania się w kilku spotkaniach, po nich pomyślą co dalej.

Alternatywę dla mało doświadczonego ale znanego im Argentyńczyka mają. Kandydatem numer jeden wydaje się być 63-letni Herman Van Holsbeeck, osoba znana w Belgii nie tylko jako piłkarz, ale i menadżer. Póki co ma on umowę z innym klubem, więc prezesi Anderlechtu przeglądają też CV, które do nich wpływają.

Są ta znane nazwiska z zagranicy. Jest m.in ponad 100-krotny reprezentant Holandii - Frank De Boer. Piłkarz a potem także trener Ajaxu, który później zatrudniony był też w  Interze.  Chętny do pracy jest też Claude Puel, który prowadził m.in. Lille, Lyon, Niceą, a ostatnio Southampton, czy Christophe Galtier – samodzielnie pracujący przez długi czas w Saint-Etienne. Chociaż jak podaje miejscowa prasa przeglądanie ofert trwa, na razie nie została podjęta żadna inna trenerska inicjatywa.

Anderlecht znajdujący się obecnie w drugiej części ligowej tabeli (na 9. miejscu) ma przed sobą intensywny fragment sezonu. Teraz gra praktycznie co trzy dni w lidze, krajowym pucharze, oraz Lidze Mistrzów. Tam na „Fiołki” czeka już Celtic. Polski napastnik do tej pory w większości krajowych i europejskich spotkań miał miejsce w podstawowej jedenastce. W lidze zdobył dwie bramki.

Zobacz wideo