Feyenoord mistrzem Holandii! Kibice czekali na to 18 lat

Feyenoord Rotterdam pokonał w ostatniej ligowej kolejce Heracles Almelo 3:1 i sięgnął po pierwszy od 18 lat tytuł mistrza Holandii.

Mistrzostwo piłkarze z Rotterdamu mogli zapewnić sobie już w poprzedniej kolejce, ale wtedy niespodziewanie przegrali na wyjeździe z Excelsiorem 0:3. W niedzielę podopieczni Giovanniego van Bronckhorsta już stanęli na wysokości zadania i postawili kropkę nad i w walce o tytuł. Trzy trafienia 36-letniego Dirka Kuyta zapewniły Feyenoordowi komplet punktów w potyczce z Heraclesem.

Drużyna z Rotterdamu wygrała rozgrywki Eredivisie po raz pierwszy od sezonu 1998/1999, kiedy to bramkarzem Feyenoordu był Jerzy Dudek. Polak, jako jedna z gwiazd tamtego zespołu, był w niedzielę gościem honorowym, który wręczył piłkarzom mistrzowską paterę.

To 15. tytuł mistrza Holandii w historii klubu. 1. miejsce w ligowej tabeli oznacza, że w przyszłym sezonie Feyenoord zagra w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Wicemistrz, Ajax Amsterdam, walkę o mistrzostwo przegrał o zaledwie jeden punkt.

Więcej o: