Liga Europejska. Jagiellonia pokonała Irtysz

W pierwszym meczu I rundy eliminacji Ligi Europejskiej Jagiellonia pokonała 1:0 w Białymstoku kazachski Irtysz Pawłodar. Jedynego gola w 80. minucie strzelił Tomasz Frankowski.

Masz dla nas temat? Propozycję? Zgłoś to na Facebook.com/Sportpl ?

Napastnik Jagiellonii dziesięć minut przed przerwą znalazł się sam przed bramką rywali. Wcześniej prostopadłe podanie w pole karne posłał Ermin Seratlić, Alexis Norambuena zbiegł z piłką na skrzydło i zagrał do Frankowskiego, który nie dał szans bramkarzowi.

Wcześniej białostoczanie ogromnie męczyli się z rywalami z Kazachstanu. W pierwszej połowie piłkarze Irtysza stwoerzyli kilka groźnych sytuacji, ale pomógł im też niepewnie interweniujący bramkarz gospodarzy Grzegorz Sandomierski. Lepiej rozgrywali piłkę. Po Jagiellonii widać było, ze dopiero dwa tygodnie temu rozpoczęła przygotowania do sezonu. W drugiej Sandomierski w ogóle nie miał pracy, a jego koledzy atakowali raz za razem bramkę rywali, ale byli nieskuteczni. Ich strzały z dystansu przelatywały obok słupków, a z kilku metrów spudłował m.in. Andrius Skerla. Jagiellonii grał się łatwiej, bo rywale od końca pierwszej połowy grali w dziesiatkę, po czerwonej kartce dla Michajluka.

Rewanż 7 lipca w Pawłodarze. Ewentualni rywale Jagiellonii w kolejnej rundzie grali w Erywaniu. Tamtejszy Bananc przegrał z gruzińskim Rustawi Mettalurgis 0:1 (0:0).