Liga Europy. Holenderski arbiter zaatakowany przez kibola

Holenderski sędzia, który podczas meczu Dynama Kijów ze Sportingiem Braga pokazał czerwoną kartkę napastnikowi gospodarzy Andrijowi Szewczence, został po spotkaniu kopnięty przez mężczyznę w niebieskim dresie.

Wypełnij ankietę dotyczącą Euro 2012 i wygraj cenne nagrody! ?

Film z incydentem można obejrzeć tutaj . Widać na nim jak mężczyzna kopnął sędziego prowadzącego to spotkanie - Bjorna Kuipersa, gdy ten schodził z boiska. Napastnikiem był szef miejscowych kibiców Sergiej Zaborowski. Kibol nie został zatrzymany przez nikogo z ochrony.

Samo spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1. Meczu nie dokończył napastnik Dynama Andrij Szewczenko, który w 61. minucie dostał drugą żółtą kartkę za kopnięcie piłki po gwizdku. Ukrainiec tłumaczył się, że nie usłyszał gwizdka.

Miejscowa publiczność była wściekła na decyzję sędziego. Tym bardziej, że w tej sytuacji będący na spalonym Szewczenko, zdołał umieścić piłkę w siatce.

Kopnięcie nie było zbyt mocne, ale Kuipers z pewnością je odczuł. Na filmiku widać jak odwraca głowę w kierunku napastnika.

Na Ukrainie też mają problem z kibolami

Problemy z kibolami mają jak widać obaj gospodarze Euro 2012. Do podobnej sytuacji jak w czwartkowym meczu Dynamo doszło po ostatnim spotkaniu Legii Warszawa z Ruchem Chorzów. Prowadzący doping na trybunie północnej Legii Piotr Staruchowicz ps. "Staruch" uderzył piłkarza warszawskiego klubu Jakuba Rzeźniczaka po czym spokojnie wyszedł ze stadionu, nie niepokojony przez ochroniarzy.

50 tysięcy kary dla Legii ?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.