Liga Europejska. Roy Hodgson docenia Lecha

Trener Liverpoolu Roy Hodgson jest bardzo zadowolony z losowania 1/16 finału Ligi Europejskiej. Jego drużyna zmierzy się ze Spartą Praga, a jeśli wygra, może trafić na Lech Poznań, którego klasę Anglik docenia.

Ankieta o Sport.pl - poświęć minutę na jej wypełnienie

The Reds na mecz 1/16 Ligi Europejskiej jadą do Czech. Jeśli pokonają Spartę, być może wrócą w rejony centralno-wschodniej Europy - tym razem na potyczkę w 1/8 z Lechem Poznań. Być może, bo mistrz Polski musi najpierw ograć Sporting Braga.

Trener Liverpoolu Roy Hodgson nie ukrywa, że to było dla jego drużyny dobre losowanie:

- Nigdy nie jest łatwo w fazie pucharowej, ponieważ dołączają przegrane kluby z Ligi Mistrzów. Ale jestem całkowicie usatysfakcjonowany losowaniem - powiedział Anglik, który docenia jednak klasę Sparty i potencjalnych następnych rywali.

- Żeby przejeść dalej, musimy zagrać bardzo dobrze. Nie możemy odpuścić - mówi Hodgson. - W 1/8, jeśli się tam dostaniemy, zadanie będzie jeszcze trudniejsze. Obaj nasi ewentualni rywale radzą sobie w tym roku bardzo dobrze. Oglądałem Bragę w telewizji i uważam, że mieli pecha, iż nie awansowali do dalszej fazy w Lidze Mistrzów. A Lech Poznań zagrał świetnie w grupie LE, wyeliminował przecież Juventus - wyjaśnił trener Liverpoolu.

Możemy wyeliminować Bragę - uważa Ivan Djurdjević

Więcej o: