LE. Obrońca Juventusu: Z City zagramy o dumę

Obrońca Juventusu Turyn Leonardo Bonucci przyznał, że czwartkowy mecz z Manchesterem City nie ma już znaczenia jeśli chodzi o tabelę. - Ma jednak ogromne znaczenie dla naszej dumy - zadeklarował piłkarz. ?Stara Dama? straciła szansę na wyjście z grupy Ligi Europejskiej, po remisie z Lechem w Poznaniu.

Mimo, że tegoroczna przygoda z europejskimi pucharami Juventusu dobiega już końca, to Bonucci ma nadzieję na pozytywny koniec tej kampanii. W ostatniej kolejce "Stara Dama" podejmie na swoim stadionie Manchester City, który zajmuje pierwsze miejsce w grupie.

- Mecz z City nie ma już znaczenia jeśli chodzi o tabelę, ma jednak ogromne znaczenie dla naszej dumy - powiedział piłkarz na łamach oficjalnej strony klubowej. - Chcemy zagrać dobrze i uszanować te rozgrywki do końca, gdyż jesteśmy Juventusem i zawsze wychodzimy na boisko, by wygrać - dodał Bonucci.

O ile mecz ten nie zmieni już sytuacji w grupie Juventusu, to może mieć spore znaczenie dla mistrzów Polski. Gdyby Manchester przegrał w Turynie, a Lech Poznań pokona w Salzburgu tamtejszego Red Bulla, to drużyna Jose Bakero zakończyłaby fazę grupową na pierwszy miejscu. Oznaczałoby to rozstawienie w losowaniu 1/16 finału i tym samym uniknięcie konieczności gry z innymi zespołami z pierwszych miejsc i z czterema najwyżej rozstawionymi ekipami, które odpadły z Ligi Mistrzów.

Juventus nowym wiceliderem w Serie A ?

Więcej o: