Liga Europejska. Lech oceniony: Najlepszy Rudnevs, najsłabszy Henriquez, Stilić pokazał sztuczki

Portal Goal.com ocenił piłkarzy Lecha Poznań w meczu z Juventusem. Za bohatera spotkania wybrany został Artjoms Rudnevs, choć docenieni zostali także Siergiej Kriwiec, Sławomir Peszko i Semir Stilić, który ?pokazał sporo sztuczek?.

Zobacz bramki Ligi Europejskiej ?

Wydaje się, że najbardziej skrzywdzony przez komentatorów Goal.com został Krzysztof Kotorowski, który za swój występ otrzymał najsłabszą obok Luisa Henriqueza i Marcina Kikuta notę w zespole.

Krzysztof Kotorowski (5.5) - Wypuścił piłkę z rąk na początku, potem jeszcze jedną pod nogi Bonucciego, ale zdołał zablokować strzał. Przez cały wieczór wyglądał niepewnie.

Grzegorz Wojtkowiak (6.0) - Nie dawał podstaw do obaw o jego stronę boiska, radził sobie z Pepe. Solidny mecz polskiego obrońcy.

Ivan Djurdjević (6.5) - Niszczyciel w środku pola. Nie odstawiał nogi i wygrał wiele pojedynków o szansach 50/50.

Manuel Arboleda (6.5) - W ważnym momencie powstrzymał nacierającego na bramkę Sissoko. Dowódca obrony.

Bartosz Bosacki (6.0) - Pewny w defensywie, choć kilka razy spóźnił się za obrońcą. Wyjątkowo szybko naprawiał swoje błędy na zaśnieżonej murawie.

Luis Henriquez (5.5) - Jego podania dyskwalifikują jego występ, mimo kilku ważnych przejęć. Ciężko mu się grało przeciwko Krasiciowi.

Siergiej Kriwiec (7.0) - Stwarzał najbardziej kreatywne zagrożenie, niepokojąc Juventus szczególnie wtedy, kiedy przechodził na lewo i grał przeciwko Camillieriemu. Zdjęty tuż po przerwie, kiedy Bakero chciał wzmocnić defensywę.

Sławomir Peszko (7.0) - Pokazał niezłe umiejętności i niepokoił gości w pierwszej połowie. W drugiej próbował odciążyć defensywę Lecha, długo utrzymując się przy piłce.

Dimitrije Injac (6.5) - Dobrze radził sobie w odbiorze piłki i utrzymywaniu tempa ataku gospodarzy. Szczególnie efektywny był przy konstruowaniu akcji.

Semir Stilić (7.0) - Wykonywał rzut rożny, po którym padł gol. Aktywny przez cały wieczór, pokazał sporo sztuczek.

Artjoms Rudnevs (7.0) - Zawodnik Meczu. Dał Manningerowi robotę od początku po czym otworzył wynik po rzucie rożnym, potem miał kolejną szansę. Rozgrzał Chielliniego w pierwszej połowie.

Lech - Juventus. Rudnevs 1:0

Rezerwowi:

Marcin Kikut (5.5) - Zmarnował okazję, która mogła zakończyć spotkanie. Będzie miał po niej wiele bezsennych nocy, choć może też zrzucić część winy na warunki.

Mateusz Możdżeń (6.0) - Zastąpił znakomitego Rudnevsa, ale nie mógł zastąpić jego okazji strzeleckich. Z drugiej strony warunki pogorszyły się znacznie kiedy wszedł na boisko.

Marcin Kamiński (-) - Grał za krótko.

Zimowa Liga Europejska (galeria)

 

Rudnevs 'czarnym koszmarem' Juventusu ?

Więcej o: