Liga Europejska. Mateusz Możdżeń dobił Manchester

19-letni Mateusz Możdżeń fantastycznym golem przypieczętował efektowne zwycięstwo Lecha Poznań nad Manchesterem City. Młody piłkarz bardzo mocnym uderzeniem z około 25 metrów ustalił wynik meczu czwartej kolejki Ligi Europejskiej na 3:1 dla mistrzów Polski. Kim jest nowy bohater "Kolejorza"?

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry Możdżeń dostał piłkę około 25 metrów przed bramką i mając przed sobą obrońcę, natychmiast uderzył. Podkręcona piłka poleciała w prawe okienko bramki Givena. Irlandczyk nie miał najmniejszych szans na obronę.

- To była chwila i ułamki sekundy, uderzyłem z prostego podbicia - tak opisywał na gorąco po meczu całą sytuację Możdżeń. - Chcieliśmy uzyskać jak najlepszy wynik i to się udało - dodał piłkarz.

Kim jest Możdżeń?

19-letni Możdżeń trafił do Lecha - tak jak Robert Lewandowski - z Warszawy. Jest wychowankiem Ursusa i rodowitym warszawiakiem. W 2007 przeszedł do juniorów Amiki Wronki, a w pierwszym zespole "Kolejorza" zadebiutował 18 października 2009 roku w meczu z Wisłą Kraków.

Dotychczas w Lechu zagrał w kilkunastu meczach, była to jego druga bramka dla drużyny mistrza Polski. Jest także piłkarzem juniorskich i młodzieżowych reprezentacji Polski, w których zagrał w dwunastu spotkaniach. Na boisku występuje na pozycji środkowego pomocnika.

Lech - Manchester City 3:1. Gol Możdżenia.

Wszystko o meczu Lecha z City 3:1 i "Kolejorz" liderem ?

Czy Lech wyjdzie z grupy LE?
Więcej o: