Peszko: Mam nadzieję, że to będzie taki przełomowy mecz

W końcu musieliśmy kiedyś zagrać drugą połowę lepszą od pierwszej. Mam nadzieję, że to będzie taki przełomowy mecz, bo w lidze nam zupełnie nie szło w tych drugich częściach - powiedział w Polsacie Futbol po porażce 1:3 z Manchesterem City w Lidze Europejskiej pomocnik Lecha Sławomir Peszko.

Serwis Lecha Poznań na Sport.pl ?

- W końcu musieliśmy kiedyś zagrać drugą połowę lepszą od pierwszej. Mam nadzieję, że to będzie taki przełomowy mecz, bo w lidze nam zupełnie nie szło w tych drugich częściach. Tu w Manchesterze zakończyła się ona wynikiem 1:1. Co prawda nic nam to nie dało, ale żadnego załamania u nas nie było - mówił po meczu Peszko.

- Zabrakło jakości, ale z takim przeciwnikiem nie zawsze wszystko wyjdzie. Przyzwyczailiśmy się, że to my głównie w naszej lidze operujemy piłką i staramy się ją odebrać już na połowie przeciwnika. Dziś momentami nie byliśmy w stanie. Jedno, drugie przegranie piłki przez zawodników Manchesteru i traciliśmy szybko siły - tłumaczył przyczyny wysokiej porażki pomocnik Lecha.

- W szatni w przerwie było nerwowo, ale po meczu już optymistyczniej. Dużo rozmów na pewno będzie po tym meczu. To dla nas była szkoła i nauka - uważa Peszko.

Tshibamba: To dla mnie zaskoczenie

Jedyną bramkę dla Lecha zdobył Joel Tshibamba. Był to jego pierwszy gol w barwach poznańskiej drużyny, ale po meczu zawodnik nie ukrywał, że wyjście w pierwszej jedenastce było dla niego niespodzianką. - Było to dla mnie zaskoczenie, ze znalazłem się w pierwszej jedenastce. Prezentowałem się dobrze na treningach, dlatego liczyłem na swoją szansę - mówił Tshibamba.

Manchester City - Lech. Tshibamba 2:1

Kikut: Wykorzystali każdy nasz błąd

- Sprowadzili nas na ziemie. Mówiłem przed meczem, że trzeba włożyć w ten mecz. Manchester City wykorzystał każdy nasz błąd. To są lepsi piłkarze, nie ma co się oszukiwać. Skupialiśmy się na sobie, chcieliśmy zagrać na maksimum swoich możliwości, ale się nie udało. To strasznie mocna drużyna, nie tylko jeśli chodzi o budżet, ale i o umiejętności. Bolesna lekcja, ale jesteśmy nadal w grze - powiedział po meczu Marin Kikut.

Strona meczu - Manchester City - Lech Poznań ?

Więcej o: