LE. Sędzia Borski: Te trzy minuty to wina wybitego palca bramkarza

Sędzia Marcin Borski, który prowadził czwartkowy mecz Steauy Bukareszt z SSC Napoli, przyznał w rozmowie ze Sport.pl, że doliczył do regulaminowego czasu gry, aż siedem minut, gdyż bramkarz gospodarzy miał wybity palec. - Nastawianie tego palca przez lekarzy rumuńskiej drużyny trwało aż trzy minuty i o ten czas przedłużyłem spotkanie - powiedział arbiter.

Polski sędzia poprowadził mecz Ligi Europejskiej pomiędzy Steauą, a Napoli, jaki odbył się w Bukareszcie. Spotkanie miało zostać przedłużone o cztery minuty (wskazanie sędziego technicznego), ale ostatecznie arbiter pozwolił grać do 97 minuty. Wtedy padł gol dla Napoli, który doprowadziło do remisu. Borskiego zaatakowali działacze klubu, zanim opuścił kipiący nienawiścią stadion. Czytaj więcej o tej sytuacji ?

- Mecz miał być przedłużony wstępnie o cztery minuty, ale kilka sekund po zakończeniu regulaminowego czasu gry, kontuzji doznał bramkarz Steauy Cristian Tatarusanu - przyznał Borski. - Miał on wybity palec, a jego nastawianie przez lekarzy trwało aż trzy minuty - dodał, zaznaczając że właśnie w tym okresie doliczonym przez niego, padła bramka wyrównująca dla Napoli.

Steaua Bukareszt - Napoli 3:3. Cavani (3:3)

Sędzia poinformował także, że obserwator UEFA, który oglądał to spotkanie, bardzo wysoko ocenił jego pracę i nie miał żadnych zastrzeżeń do sposobu sędziowania. - Mimo, że nie ma jeszcze oficjalnej noty, to przedstawiciel federacji powiedział mi, że ocena będzie bardzo dobra - przyznał Borski.

Odniósł się on także do agresywnego zachowania przedstawicieli rumuńskiego klubu, którzy po końcowym gwizdku podbiegli do niego z pretensjami. - Zachowanie menedżera Steauy zostało opisane w raporcie meczowym przez wysłannika UEFA, ale muszę pochwalić zachowanie trenera Mariusa Lacatusa, który odciągał menedżera ode mnie - zdradził arbiter, dodając że gdy emocje opadły, to menedżer przyszedł do niego i przeprosił za swoje zachowanie.

Wszystkie gole Ligi Europejskiej - obejrzysz na Sport.pl ?

Więcej o: