Liga Europejska. PSG grozi walkower, Edel w tarapatach

PSG, który w pierwszej kolejce fazy grupowej Ligi Europejskiej wygrał z Sewillą na Estadio Ramón Sanchez Pizjuan 1:0, może stracić zwycięstwo na korzyść klubu z Hiszpanii. Powodem jest podrobienie dokumentów przez bramkarza francuskiego klubu - Apouli Edelowi grozi nawet więzienie.

UEFA nie podjęła jeszcze decyzji w sprawie sfałszowania dokumentów na mecz Sewilla - PSG, którego dopuścili się Francuzi. Jeśli przypuszczenia się potwierdzą PSG zostanie przypisana porażka walkowerem.

24-letni kameruński bramkarz PSG Apoula Edel podrobił swoje dokumenty podając fałszywe informacje o swoim nazwisku i wieku. Apoula podał, że nazywa się Ambroiz Beyama i ma 29 lat.

Sewilla powołuje się na słowa byłego trenera reprezentacji Kamerunu, który podał tę informację. UEFA prowadzi śledztwo w tej sprawie.

PSG grozi grzywna, i walkowery w meczu przeciwko Sewilli w Lidze Europejskiej oraz Arles-Avignon w lidze francuskiej. Nie jest wykluczone też wykluczenie PSG z europejskich pucharów i Ligue 1. Z kolei Apoula Edel może nawet być pozbawiony wolności.

Siedem goli Stuttgartu w Bundeslidze ?

Więcej o:
Copyright © Agora SA