Prasa: Wielki Rudnevs, historyczny gol za 70 tysięcy euro

PRZEGLĄD PRASY. Polska prasa po meczu Lecha z Juventusem jest zgodna. Kibice dawno nie widzieli takiego meczu w wykonaniu polskiej drużyny. Najwięcej komplementów zbiera oczywiście Artjoms Rudnevs, autor trzech bramek dla Lecha, którego dziennikarze porównują do wielkiego Del Piero. Nowy nabytek ?Kolejorza? szybko spłacił transfer. Nikt wcześniej nie strzelił dla Poznaniaków trzech bramek w jednym meczu w europejskich pucharach.

Rzeczpospolita: "Łotewski snajper"

Takiego meczu polska klubowa drużyna nie zagrała na wielkiej scenie od dawna - czytamy w Rzeczpospolitej. Artjoms Rudnevs uciszył stadion i uratował remis w Turynie, o czym chyba żaden z polskich kibiców nie marzył. Gazeta przypomina jak wielka przepaść dzieli oba kluby. Milion euro wydane na transfery przez Lecha, przy 56 Juventusu, to przepaść. 400 tysięcy kosztował Rudnevs i to był złoty interes.

Gazeta Wyborcza: Co za mecz Lecha w Turynie

Dla wielu lechitów wizyta na Stadio Olimpico była największym wydarzeniem w ich klubowych karierach. Nie zamierzali tylko rozglądać się po pustawych trybunach i chłonąć, ile się da z tego niecodziennego wieczoru. To był niezwykły wieczór w Turynie, co ważne z happy endem.

Rudnevs dla Sport.pl: nie czuję się łotewskim del Piero Metro: Rudnevs przyćmił Del Piero

Lech prowadził ze sławnym rywalem 2:0, miał do na deskach... Później punktowali Włosi, ale pogodzonym z porażką Lechitom remis uratował Rudnevs. Ten gol wart był 70 tysięcy euro - tyle UEFA płaci za remis w Lidze Europejskiej.

Fakt: Juventus - Rudnevs 3:3

Fakt nazywa remis Juventusu na swoim stadionie największą niespodzianką pierwszej kolejki fazy grupowej Ligi Europejskiej. Wreszcie oglądaliśmy mecz polskiego zespołu z wielkim rywalem, po którym możemy być dumni z gry naszych piłkarzy - komplementuje zawodników Zielińskiego gazeta.

Przegląd Sportowy: Z nieba do piekła i z powrotem

Wielkie czterdzieści pięć minut pierwszej połowy i fenomenalny zryw w ostatniej minucie - tak wyglądał mecz polskiej drużyny z jedną z największych firm światowego futbolu. Po bramce Runnevsa w ostatniej minucie wielki Alessandro del Piero kręcił z niedowierzaniem głową. Przed przerwą Lech grał z kontry, co nie znaczy, że tylko się bronił. Największym przekleństwem "Kolejorza" były stałe fragmenty gry, dokładnie bite przez Del Piero. Wszystkich jednak uciszył wspaniały Łotysz, który dokonał rzeczy niezwykłej - nikt nigdy wcześniej nie ustrzelił hat-trica dla poznaniaków w europejskich pucharach.

Po meczu bohater przyznał, że nadal czeka na koszulkę del Piero, z którym umówił się na wymianę w Poznaniu.

Polska The Times: Rudnevs strzelał jak Del Piero

Komplementów w stronę Łotysza ciąg dalszy. Młody napastnik Lecha spłacił wyłożoną na niego kwotę z nawiązką. Hat-trick, strzał życia i mecz życia Rudnevsa - to najbardziej zapamiętamy z Poznania.

Super Express: Strzelił 3 gole Juventusowi

Kiedy weteran Alessandro del Piero i jego koledzy z Juventusu wbiegali na murawę Stadio Olimpico w Turynie zamiast "Forza, Juve" usłyszeli "Kolejorz, Kolejorz". Lechici dominowali nie tylko na trybunach - zauważają dziennikarze dziennika.

Trener Lecha: w grupie śmierci możemy rozgrywać mecze życia!

 

Włoska prasa.

">"Lech zdjął kostium supermana"  ?

Więcej o: