Aplikacja
Aplikacja Sport.pl LIVE
  POBIERZ

Bayern oskarża przedstawicieli UEFA, sprawa trafia do sądu

Roman Boksic i Peter Limacher zostali pozwani do sądu przez Bayern Monachium za wypowiedzi na temat klubu. Wypowiedzi, które pojawiły się w prasie, dotyczyły rzekomo poddanego meczu w Pucharze UEFA z Zenitem St. Petesburg dwa lata temu.

Niemiecki dziennik Stern donosi, że przedstawiciel UEFA Robin Boksic rozprzestrzeniał informację o rzekomo umówionym meczu Bayernu z Zenitem, w co zamieszana jest też rosyjska mafia. Sprawa dotyczy spotkania z 1 maja 2008 roku, w którym Bayern przegrał w Sankt Petersburgu z Zenitem 0:4 i odpadł z rywalizacji o Puchar UEFA. W meczu w Monachium padł remis 1:1. Rosjanie z kolei w finale pokonali Glasgow Rangers i zdobyli trofeum.

Bayern zwrócił się do prokuratury w Monachium z pozwem przeciwko Boksiciowi, a także Peterowi Limacherowi - przewodniczącemu komitetu dyscyplinarnego UEFA. Bayern swój pozew uzasadnia tym, że publikacja w prasie zaszkodziła reputacji klubu, w odczuciu władz wicemistrza ubiegłorocznej Ligi Mistrzów obaj panowie muszą być "surowo ukarani". Klub czeka również na reakcje Michela Platiniego, ale prezydent UEFA jeszcze nie skomentował tego w żaden sposób.

W październiku 2008 roku w prasie pojawiła się informacja o tym, że Zenit wygrał z Bayernem w półfinale Pucharu UEFA nie bez wkładu rosyjskiej mafii. Mówiło się o przekupnym Bayernie i o kwocie 50 milionów w nieokreślonej walucie. Wtedy niemiecka prokuratura ogłosiła, że z powodu braku dowodów śledztwo wszczęte nie będzie, a Bayern Monachium odrzucił wszelkie oskarżenia.

Ballack nie zagra w reprezentacji - decyzja Loewa ?

Więcej o: