Liga Europejska. Dnipro przegrywa i traci piłkarzy

Najbliższy rywal Lecha Poznań przegrał po raz pierwszy w obecnym sezonie w lidze ukraińskiej, ale prowadzenia w tabeli nie stracił. W meczu u siebie Dnipro przegrało z Metallistem 0:1. Z kolei w towarzyskim spotkaniu Ukrainy z Holandią kontuzji doznał wiodący napastnik Dnipra Rusłan Rotań i nie wystąpi w meczu z Lechem.

Baw się z nami w Wygraj Ligę! Wygraj 20 000 zł ?

Dnipro Dnepropietrowsk przegrał pierwsze spotkanie w lidze ukraińskiej. Pogromcą lidera ligi był były klub Seweryna Gancarczyka Metallist Charków (5. pozycja w lidze), który wygrał 0:1. Dnepropietrowczanie strzelili wyrównującą bramkę, ale sędzia najpierw ją zaliczył, a potem odwołał swoją decyzję. Dnipro po sześciu kolejkach ma 15 punktów i o dwa wyprzedza Szachtar Donieck.

Ukraińska prasa podkreśla, że Dnipro i Metallist, to nie tylko odwieczni rywale, ale także ich spotkania w Lidze Europy wywołują rywalizację pomiędzy nimi. Dnipro zagra w niej z Lechem Poznań, w którym obecnie gra były zawodnik Metallista Seweryn Gancarczyk, a Metallist spotka się z Omonią Nikozją, w której występuje Davidson Marais - były pomocnik rywala Lecha. To, że Charków jest miastem partnerskim Poznania również może być interesujące.

Dnipro ma też duże pretensje do trenera Metallista Miron Bogdanowicza, który jest także selekcjonerem reprezentacji Ukrainy i ponoć zbyt wykorzystuje piłkarzy Dnipra w kadrze. Był to jeden z argumentów, dlaczego na zgrupowanie na prośbę klubu nie pojechał Oleg Gusew.

Klub z Dniepropietrowska, tak jak Lech, ma problemy kadrowe - poważne kontuzje odnieśli Rusłan Rotań i Dmitrij Lepa. Pierwszy jest poważnym osłabieniem Dnipra, pomocnikowi reprezentacji Ukrainy odnowiła się kontuzja w 35. minucie zremisowanego meczu drużyny narodowej z Holandią 11 sierpnia. Jego absencja ma potrwać około dwóch tygodni. Z kolei Lepa nie gra już od zimy, pomocnik ukraińskiej młodzieżówki przeszedł operację i pauzować będzie jeszcze przez co najmniej trzy tygodnie.

W ataku Dnipra z Lechem nie wystąpi także Jewgienij Konoplanka (rónież reprezentant kraju), który pauzuje z powodu kartek.

Reprezentacyjny napastnik oraz piłkarz Dnipra Jewgienij Selezniow o Lechu ma nienajlepsze zdanie. - O Lechu wiem tylko, że jest mistrzem Polski, ich taktykę będziemy przerabiać w teorii. Myślę, że jesteśmy lepsi niż piłkarze Lecha, o wiele trudniej będzie Tawrii Symferopol i Karpatom Lwów, które trafiły na Bayer i Galatasaray, ale my byliśmy rozstawieni.

Sytuacja Lecha fatalna jest z kolei w obronie. Kontuzjowani są Bartosz Bosacki, Grzegorz Wojtkowiak, a Seweryn Gancarczyk rozciął sobie kolano w meczu Arka Gdynią i jego występ w Lidze Europy stoi pod znakiem zapytania.

Pierwszy mecz Lecha z Dniprem zostanie rozegrany 19 sierpnia, a rewanż tydzień później.

Mariusz Lewandowski typuje Dnipro ?

Więcej o: