Chcą wyrzucić Legię z pucharów. To się dzieje naprawdę. Znaleźli "dobry powód"

- Myślę, że istnieje naprawdę dobry powód, aby wyrzucić ich z pucharów - w kontekście Legii Warszawa przyznał na łamach brytyjskiego "The Times" Mark Roberts. Szef angielskiego oddziału policji, odpowiadającego za zabezpieczenie meczów twierdzi, że rozmawiał o tym z przedstawicielami UEFA i zamierza ich nadal do tego przekonywać. Polski klub może przez to znaleźć się w sporych tarapatach.

Legia Warszawa w czwartkowy wieczór przegrała 1:2 z Aston Villą w Lidze Konferencji Europy. Niestety kolejny wyjazd z jej udziałem kończy się międzynarodową aferą. Po skandalicznych wydarzeniach w Alkmaar tym razem doszło do poważnych zamieszek w Birmingham. Kibice warszawskiej drużyny nie weszli na stadion, protestując przeciwko zmniejszeniu puli biletów przeznaczonych dla przyjezdnych. Tuż przed pierwszym gwizdkiem wzniecili za to starcia z policją. Teraz wicemistrz Polski może mieć poważne kłopoty.

Zobacz wideo Thomas Thurnbichler wybrał skład na zawody w Lillehammer, a Harald Rodlauer wykazał gotowść do inauguracji sezonu skoczkiń

Zamieszki w Birmingham pogrążą Legię. Chcą wyrzucić ją z pucharów

Jak informowała angielska policja, w związku z zadymami zatrzymano 39 osób. Rannych zostało zaś czterech policjantów, a także dwa konie i dwa psy policyjne. Teraz głos w tej sprawie zabrał szef specjalnego oddziału policji, odpowiadającego za zabezpieczenie meczów piłkarskich, Mark Roberts. - Niestety Legia stała się dobrze znana w Europie z powodu odrażającego zachowania kibiców. Z punktu widzenia policji niezwykle trudno jest nimi zarządzać i w pewnym momencie trzeba zadać sobie pytanie, czy zdrowie policjantów i bezpieczeństwo publiczne przewyższają potrzebę rywalizacji - powiedział na łamach "The Times".

Roberts poszedł nawet o krok dalej i wprost przyznał, że domaga się wyrzucenia Legii z europejskich pucharów. - Wczoraj rozmawiałem z UEFA i porozmawiamy ponownie dzisiaj. Pilnie analizują sytuację. Myślę jednak, że istnieje naprawdę dobry powód, aby wyrzucić ich z pucharów - dodał.

Pochwały pod adresem policji. "Wykonali naprawdę dobrą robotę"

Na koniec pochwalił działania policji, która często z dużą brutalnością pacyfikowała polskich kibiców. Zdał też krótki raport z czwartkowych zajść. - Funkcjonariusze wykonali naprawdę dobrą robotę, powstrzymując ich, ale doznali przy tym urazów. Wystrzelono rakiety, rzucano flarami, przewracano na nich metalowe ogrodzenia. Z radością dowiedziałem się, że poparzony funkcjonariusz opuścił już szpital, ale wszyscy ranni funkcjonariusze również wymagali pomocy medycznej - podsumował.

Wyrzucenie Legii z Ligi Konferencji byłoby tym bardziej bolesne, że cały czas ma ona spore szanse na awans do fazy pucharowej. Jeśli za dwa tygodnie u siebie nie przegra z AZ Alkmaar, zapewni sobie dalszą grę wiosną, a to łączy się ze sporymi wpływami do klubowej kasy. Za samą obecność w 1/16 finału UEFA wypłaca 300 tys. euro. W przypadku 1/8 kwota ta jest dwukrotnie wyższa.

Więcej o:
Copyright © Agora SA