Jest reakcja UEFA po meczu Aston Villa - Legia

O meczu Aston Villi z Legią Warszawa zrobiło się głośno w całej Europie, a to za sprawą zajść, do których doszło jeszcze przed pierwszym gwizdkiem. Wówczas polscy kibice starli się policją, która podjęła zdecydowaną interwencję. Do sytuacji już wcześniej odniosły się oba kluby, a teraz zrobiła to UEFA w oświadczeniu opublikowanym przez brytyjską stację Sky Sports News. Wiadomo, co planuje w tej sprawie europejska federacja.

Mecz Aston Villi z Legią Warszawa był rozgrywany w cieniu skandalicznych wydarzeń, jakie miały miejsce w okolicach stadionu. Doszło tam do ostrych starć pomiędzy policją a polskimi kibicami, którzy nie zostali wpuszczeni na trybuny. Na Villa Park nie było też zarządu warszawskiego klubu, który z powodu nieporozumienia w sprawie biletów (zamiast 2100 Anglicy chcieli przekazać ich 890) oglądał spotkanie gdzie indziej.

Zobacz wideo Michał Probierz diagnozuje problemy reprezentacji. „To jest kluczowe"

UEFA reaguje na skandal przed meczem Aston Villa - Legia. "Nieakceptowalne"

W związku z zamieszkami oświadczenie wydały zarówno Aston Villa, jak i Legia. "Legia nie udzieliła żadnej pomocy dotyczących kwestii bezpieczeństwa na Villa Park. Wielokrotnie zgłaszano Legii, we współpracy z UEFA i wszystkimi odpowiednimi organami, obawy, że kibice bez biletów próbują wejść na stadion" - przekonywali Anglicy. - Liczyliśmy na pozytywne przyjęcie naszych fanów. Niestety od wielu tygodni mieliśmy sygnały, że do tego nie dojdzie - odpowiadał rzecznik prasowy Legii Bartosz Zasławski.

Niedawno do sprawy odniosła się europejska federacja, która wydała krótki komunikat. "UEFA stanowczo potępia nieakceptowalne akty przemocy, jaka miały miejsce przy okazji meczu Aston Villi z Legią Warszawa. UEFA jest w trakcie gromadzenia oficjalnych raportów z meczu, po czym podejmie decyzję na temat potencjalnych kolejnych kroków" - przekazano na antenie brytyjskiego Sky Sports News. Tym samym można zakładać, że wydarzenia z Birmingham nie pozostaną bez konsekwencji, lecz na bardziej konkretne działania ze strony UEFA trzeba będzie jeszcze poczekać. A należy pamiętać, że od października Legia czeka na reakcję europejskiej federacji w związku z incydentami w Alkmaar.

Zamieszki w Birmingham przed meczem Aston Villi z Legią. Są zatrzymani

W związku z wydarzeniami na ulicach Birmingham policja hrabstwa West Midlands wydała komunikat, w którym przekazała, że zatrzymano aż 39 osób. Poza tym czterech funkcjonariuszy zostało rannych, jeden z nich trafił do szpitala. Ucierpiały także dwa konie i dwa psy policyjne, a to dlatego, że rzucono w ich kierunku flary i petardy.

Mecz Aston Villa - Legia zakończył się wynikiem 2:1. Bramki dla gospodarzy zdobyli Moussa Diaby (4. minuta) oraz Alex Moreno (58.), dla gości trafił Ernest Muci (20.).

Więcej o:
Copyright © Agora SA