Fala komentarzy po meczu Rakowa w Lidze Europy. Powtarza się jedno słowo

"Dojrzewają", "w końcu bez bojaźni", "była duża determinacja" - tak występ Rakowa Częstochowa podsumowali dziennikarze i eksperci. Mistrz Polski nareszcie odniósł premierowe zwycięstwo w Lidze Europy. Pokonał na wyjeździe Sturm Graz 1:0 i wciąż ma o co grać. - Wreszcie w grze Rakowa zgadzają się elementy, które ich charakteryzowały - zachwycają się komentatorzy.

Raków Częstochowa potrzebował pięciu meczów, by zanotować pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach Ligi Europy, ale w końcu się doczekał. W czwartek pokonał na wyjeździe Sturm Graz 1:0. W ostatnich minutach zwycięstwo dla mistrza Polski wyszarpał John Yeboah, przedłużając szanse na grę w europejskich pucharach wiosną przyszłego roku. Tak wygraną komentowali eksperci na portalu X.

Zobacz wideo Prezes Jastrzębskiego Węgla skomentował decyzję o zmniejszeniu PlusLigi: Rozumiem, że zespoły z dołu tabeli mają z tym problem

Raków Częstochowa w końcu się doczekał. Kapitalne recenzje. "Naprawdę wiele okazji i nagroda"

- Dobry, intensywny mecz w Graz. Szkoda, że tak odważnie Raków nie zagrał ze Sturmem w Częstochowie. Dziś była duża determinacja, naprawdę wiele okazji i nagroda - danie sobie szansy na play-offy - ocenił Tomasz Włodarczyk z portalu Meczyki.pl

- No i brawo Raków. Dojrzewają - skomentował Michał Kołodziejczyk, redaktor naczelny CANAL+ Sport.

- Wreszcie w grze Rakowa zgadzają się elementy, które ich charakteryzowały. Mijają pressing rywala, sami potrafią wysoko odebrać piłkę, hula prawe skrzydło, duża mobilność środkowych pomocników. Jeden, bardzo istotny szczegół - nie trafiają w bramkę w dogodnych sytuacjach - napisał Krzysztof Marciniak z tej samej stacji. - W końcu Raków bez bojaźni pokazuje swój potencjał! Brawo, może będzie z tego wiosna w Europie... - cieszył się Michał Czerniak, komentator WP Pilot.

Komentatorzy ocenili zwycięstwo Rakowa w Lidze Europy. Boniek: "Byłoby dużo wyższe"

- Brawo Trener. Drużyna dobrze ułożona. Szkoda, że nie ma prawdziwej "9" na ten poziom, bo zwycięstwo byłoby dużo wyższe - ocenił Zbigniew Boniek, były prezes PZPN.

- Brawo Raków. To był najlepszy mecz mistrza Polski w tej kampanii Ligi Europy. I bezcenne zwycięstwo. Raków uczy się pucharów i oby nie schodził z tego kursu. Jedziemy dalej! - napisał Sebastian Staszewki, radaktor naczelny TVP Sport.

- Piłka bywa przewrotna. Potworny błąd przy wyprowadzeniu piłki, rozpaczliwa obrona przed utratą bramki, wyjście z szybką kontrą i gol. Brawo Raków - zauważył poseł Michał Wypij.

- Ale trzeba przyznać, że Raków wniósł "rozegranie od tyłu" na inny poziom. Luźne otwarcie gry od bramki przez Kovacevicia w akcji na 1:0 - odniósł się do bramki Damian Smyk z Goal.pl.

- Z kolei kontrowersje przy zmianie skomentował Mateusz Michniewicz, syn byłego selekcjonera Czesława Michniewicza. - Raków chciał teraz wziąć "przerwę na żądanie" i skorzysta na "kontuzji" Kovacevica, nie widziałem jeszcze nigdy, żeby sędzia odmówił pomocy w takiej sytuacji - napisał.

Więcej o:
Copyright © Agora SA