Demolka w meczu klubu Polaka. Osiem goli. Wpadka bramkarza przebija wszystko [WIDEO]

Łudogorec Razgrad fatalnie spisał się w meczu Ligi Konferencji Europy z Nordsjaelland. Już w pierwszych minutach katastrofalny błąd popełnił bramkarz Sergio Padt, który w kuriozalny sposób sam się przelobował - z niespodziewanego prezentu skrzętnie skorzystał rywal. Później Bułgarzy prezentowali się równie słabo i ostatecznie przegrali aż sześcioma bramkami. Łudogorcowi niespecjalnie pomógł Jakub Piotrowski, który rozegrał cały mecz.

Łudogorec Razgrad w pierwszym meczu grupowym Ligi Konferencji Europy pokonał 4:0 Spartak Trnava, wówczas dwie bramki zdobył Jakub Piotrowski. W drugiej kolejce Bułgarzy pojechali do Danii na spotkanie z FC Nordsjaelland.

Ależ wpadka bramkarza Łudogorca Razgrad. Kompletnie się załamał

Spotkanie od samego początku było bardzo emocjonujące. Już po kilkudziesięciu sekundach podyktowano rzut karny dla gospodarzy, który wykorzystał Marcus Ingvartsen. W dziewiątej minucie było 1:1, również z karnego trafił Olivier Verdon.

Niedługo później wydarzyło się coś niemal niespotykanego. Łudogorec wznowił grę spod własnej bramki, po krótkim rozegraniu obrońca odegrał do bramkarza Sergio Padta. Ten został zaatakowany przez dwóch rywali i kompletnie się pogubił. Po odbiciu od piłkarza Nordsjaelland piłka nieznacznie wzniosła się nad murawę. Znalazła się nad nogą Padta, który próbował instynktownie ją wybić. Zrobił to na tyle nieudolnie, że sam się przelobował. Zanim futbolówka w całości przekroczyła linię bramkową, dobił ją Ibrahim Osman. Wyraz twarzy Padta  po tej sytuacji mówił sam za siebie. "Nic dziwniejszego dziś nie zobaczycie" - napisano na profilu Viaplay Sport Polska, gdzie opublikowano nagranie.

Katastrofalny mecz Łudogorca Razgrad. Wstydliwa porażka

Samobój Padta może być symbolem słabiutkiego występu mistrzów Bułgarii. Ci po bramkach Jeppe Tverskova (31. minuta) oraz Benjamina Nygrena (32.) do przerwy przegrywali 1:4. W drugiej połowie stracili jeszcze trzy gole - najpierw samobója strzelił Son (68.), potem trafili Nygren (74.) oraz Christian Rasmussen (86.) i skończyło się 7:1 dla Nordsjaelland. Powodów do zadowolenia zdecydowanie nie miał Piotrowski, który spędził na murawie pełne 90 minut. Na pocieszenie pozostaje mu powołanie na październikowe zgrupowanie reprezentacji Polski.

Tabela grupy H Ligi Konferencji Europy

1. Fenerbahce - 2 mecze, 6 punktów, 5-2 bilans bramek
  2. Nordsjaelland - 2, 3 pkt, 8-4
  3. Łudogorec - 2, 3 pkt, 5-7
  4. Spartak Trnava - 2, 0 pkt, 1-6

Więcej podobnych treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

W trzeciej kolejce fazy grupowej Ligi Konferencji Europy Łudogorec Razgrad zmierzy się z Fenerbahce, możliwa jest zatem rywalizacja Jakuba Piotrowskiego z Sebastianem Szymańskim. Mecz zostanie rozegrany 26 października.