Eksperci jednoznacznie po sensacyjnej wygranej Legii. "Naturalizować i do kadry"

Szalony mecz to mało powiedziane. W pierwszym starciu Ligi Konferencji Europy Legia Warszawa zadziwiła kibiców i na stadionie przy ul. Łazienkowskiej pokonała angielską Aston Villę 3:2. Dziennikarze i eksperci byli bardzo zaskoczeni fenomenalną dyspozycją drużyny Kosty Runjaicia. "Imponujące jest to, z jaką łatwością Legia przedostaje się pod pole karne rywala" - pisał Marcin Jaz ze Sport.pl.

W czwartek 21 września Legia Warszawa udowodniła, że nie jest na straconej pozycji w silnej grupie E Ligi Konferencji Europy. Piłkarze Kosty Runjaicia pokonali 3:2 występującą w Premier League Aston Villę po golu Wszołka i dwóch trafieniach Muciego, który był bohaterem meczu. Mało kto spodziewał się tak świetnego początku warszawskiego zespołu w europejskich pucharach, o czym świadczą komentarze ekspertów po zakończonym spotkaniu.

Zobacz wideo Probierz o depresji w futbolu: To jest bardzo duży problem w piłce

Eksperci podsumowali zwycięstwo Legii. "Fenomenalny mecz!'

"Imponujące jest to, z jaką łatwością Legia przedostaje się pod pole karne rywala. Bardzo szybko gra do przodu. Nie kalkuluje. Piłkarze pędzą i obserwują otoczenie" - napisał w mediach społecznościowych dziennikarz Sport.pl, Marcin Jaz.

"Fenomenalny mecz! W zasadzie pod każdym względem: widowiska, emocji i wyniku. A to jak dojrzałym piłkarzem staje się Bartosz Slisz, to tylko czapki z głów" - napisał Dominik Wardzichowski ze Sport.pl.

"Naturalizować połowę składu Legii i wszystkich do kadry ;) Brawo! Zawsze mówiłem, że lepiej grać z mocniejszymi rywalami" - napisał na portalu X (dawniej Twitter) Kacper Sosnowski ze Sport.pl.

"Czas zmienić nazwę profilu na 'Ernest Muci - fan account" - napisał dziennikarz portalu Weszło, Damian Smyk, który docenił piłkarza Legii.

"Kapitalnie rozwinął się Muci. Długo mówiło się, że nie przekłada umiejętności z treningu na mecz, ale ten sezon to już coś fantastycznego. 7. gol w tym sezonie" - dodał Adam Sławiński z Kanału Sportowego, który również rozpływał się nad Albańczykiem.

"Legia w Europie ma mistrzowski mental. To prawdziwa drużyna, która właśnie odesłała Aston Villę na kolejkę Premier League z zerowym dorobkiem w LKE. Dziś świetni Muci, Tobiasz, Slisz, Wszołek i inni" - stwierdził dziennikarz portalu Meczyki.pl, Samuel Szczygielski.

"Znakomity początek Legii Warszawa w rozgrywkach Ligi Konferencji Europy. Fantastyczny mecz i zwycięstwo z Aston Villą, kolejne punkty do rankingu. Gratulacje!" - napisał prezes PZPN, Cezary Kulesza.

"Legia imponuje i może się podobać. Popełnia niewielkie błędy, ale w Lidze Konferencji z takim rywalem to bardzo kosztuje. Tobiasz uratował remis do przerwy. Świetne widowisko. Właśnie dla takich emocji gra się w Europie" - komentował Dawid Dobrasz z Meczyki.pl.

"Wspaniałe widowisko. Jakie kwalifikacje taki premierowy mecz fazy grupowej, w którym niemal wszystko się zgodziło. Od świetnej gry, przez zwroty akcji, po to co najważniejsze – wynik!" - uzupełnia Wojciech Bąkowicz z portalu Goal.pl.

Więcej o: