Braterskie derby w LE. Reakcja jednego z rodzeństwa hitem internetu [WIDEO]

Liverpool jest jednym z głównych faworytów do triumfu w Lidze Europy. W piątek angielski klub poznał swoich przeciwników. Rywalizacja w fazie grupowej tych rozgrywek będzie miała dodatkowy smaczek, gdyż zawodnik Liverpoolu Alexis Mac Allister będzie miał możliwość zmierzenia się ze swoim bratem.

W piątek w Monako odbyło się losowanie grup Ligi Europy. Rozstawiony z pierwszego koszyka Liverpool trafił do grupy E wraz z austriackim Laskiem Linz, belgijskim Unionem Saint-Gilloise oraz francuską Toulouse. Drużyna prowadzona przez Juergena Kloppa na papierze jest zdecydowanie najlepszym zespołem w swojej grupie i jednym z głównych faworytów do triumfu. Awans do fazy pucharowej powinien być więc obowiązkiem, nawet jeśli niemiecki szkoleniowiec planuje rotować składem. Rywalizacja w fazie grupowej będzie miała dodatkowy smaczek, gdyż zawodnik Liverpoolu Alexis Mac Allister będzie miał możliwość spotkania na boisku ze swoim bratem.

Zobacz wideo Robert Karaś na dopingu. Wrzosek ujawnia: Parę rzeczy mi się nie zgadzało

Pojedynek braci. Alexis Mac Allister może zmierzy się na boisku z bratem

Możliwy pojedynek braci już teraz elektryzuje kibiców Liverpoolu oraz Unionu Saint-Gilloise, w którym występuje brat ekipy z Anglii. Mowa o Kevinie Mac Allisterze. To 25-letni obrońca. Kevin, podobnie jak jego brat Alexis latem zmienił barwy klubowe. Po czterech latach opuścił Argentinos Juniors, które i zasilił szeregi Unionu Saint-Gilloise, które w walce o awans do fazy grupowej pokonało szwajcarskie Lugano. Kevin Mac Allister w obu meczach wystąpił w podstawowym składzie.

W piątek do sieci trafił film przedstawiający piłkarzy Unionu Saint-Gilloise w samolocie. Na materiale wideo jedna z osób zaczęła odczytywać nazwy klubów, z jakimi zmierzą się Belgowie w tegorocznej edycji Ligi Europy. Mężczyzna zaczął wymieniać nazwy klubów w podanej kolejności - LASK, Toulouse i Liverpool. Gdy piłkarze usłyszeli, że jednym z ich rywali będzie Liverpool zaczęli głośno wiwatować i wydawać okrzyk radości.

Kevin Mac Allister również emocjonalnie zareagował na wiadomość o możliwym spotkaniu się na boisku z bratem. Na zamieszczonym filmiku widać, jak Argentyńczyk przekazał swojemu bratu wiadomość. "Do zobaczenia, bracie" - powiedział. Na odpowiedź Mac Allistera nie trzeba było długo czekać. "Teraz pokonam cię" - napisał.

Faza grupowa Ligi Europy rozpocznie się 21 września po nadchodzącej przerwie reprezentacyjnej, a dokładna kolejność spotkań nie została jeszcze potwierdzona. O pierwszą reakcję na losowanie pokusił się Juergen Klopp w rozmowie z klubowymi mediami. - Nie mogę się doczekać, aby zacząć. Cieszę się, że nie musimy lecieć zbyt daleko - podsumował Juregen Klopp.

Więcej o: