Gent - Pogoń Szczecin. Kiedy mecz Ligi Konferencji? Gdzie obejrzeć? [TRANSMISJA NA ŻYWO]

Pogoń Szczecin awansowała do trzeciej rundy eliminacji Ligi Konferencji, gdzie czeka ją trudne zadanie. Na tym etapie zmierzy się z KAA Gent. Pierwszy mecz odbędzie się w środę 9 sierpnia. O której gra Pogoń? Gdzie obejrzeć mecz Pogoń - Gent? Transmisja na żywo, stream online.

W drugiej rundzie eliminacji Ligi Konferencji Pogoń Szczecin zmierzyła się z Linfield. Ekipa z ekstraklasy była faworytem tego dwumeczu i finalnie wyeliminowała rywali z Irlandii Północnej. Najpierw pokonała ich 5:2, a w rewanżu 3:2. Tym samym awansowała do kolejnego etapu.

Zobacz wideo "FIFA" odchodzi do przeszłości. Powstało "EA Sports FC 24"

Mecz KAA Gent - Pogoń. Trudny sprawdzian dla zespołu z ekstraklasy

Teraz Pogoń będzie czekać bardzo trudne zadanie. Kolejnym rywalem tej drużyny będzie KAA Gent, który wcześniej dwukrotnie pokonał MSK Żilinę (5:1, 5:2) Pierwszy mecz odbędzie się już w środę. Zdecydowanym faworytem będą Belgowie, którzy regularnie grają w europejskich pucharach. W sezonie 2015/2016 zakwalifikowali się do Ligi Mistrzów i dotarli do 1/8 finału. W zeszłorocznych rozgrywkach przygodę w europejskich pucharach zakończyli na ćwierćfinale Ligi Konferencji. 

Pogoni z kolei w minionych sezonach nie udawało się przebrnąć przez kwalifikacje Ligi Konferencji. Różnica klas między zespołami jest również widoczna, jeśli weźmiemy pod uwagę ranking UEFA. W nim drużyna ze Szczecina zajmuje odległe 273. miejsce. KAA Gent natomiast plasuje się na 43. pozycji. Belgowie nie są anonimową ekipą dla polskich kibiców. W sezonie 2021/2022 zmierzyli się z Rakowem Częstochowa w eliminacjach Ligi Konferencji. W pierwszym meczu nieoczekiwanie przegrali 0:1, ale w rewanżu byli już wyraźnie lepsi i pokonali ówczesny zespół Marka Papszuna 3:0.

Liga Konferencji. KAA Gent - Pogoń Szczecin. O której godzinie mecz dzisiaj? Gdzie obejrzeć? [Transmisja tv, stream]

Spotkanie Pogoni Szczecin z KAA Gent odbędzie się w środę o godzinie 20:00. Mecz będzie można obejrzeć na antenie TVP Sport oraz na stronie internetowej sport.tvp.pl. Zapraszamy także do śledzenia relacji tekstowej na Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Więcej o: